R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867597 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Drugie miejsce Mai Włoszczowskiej

 

Zawody XC Pucharu Świata w Kanadzie


Maja Włoszczowska 7 lipca zdobyła w Żerkowie tytuł mistrzyni Polski w kolarstwie górskim.

Reprezentantka Czech Katerina Nash wygrała piąte w tym sezonie zawody Pucharu Świata w kolarstwie górskim, które odbyły się w kanadyjskim Mont-Sainte-Anne. Znakomicie w tym wyścigu pojechała Maja Włoszczowska (Giant Pro XC Team): Polka zajęła drugie miejsce.

Po dwóch słabszych występach w zawodach Pucharu Świata - w Val di Sole i Vallnord - Polka wróciła na właściwe tory. W Mont-Sainte-Anne, gdzie przed trzema laty wywalczyła tęczową koszulkę mistrzyni świata pokazała się z bardzo dobrej strony i po raz trzeci w tym sezonie stanęła na podium.

Kluczowe znaczenie dla przebiegu rywalizacji, miała kraksa na pierwszej rundzie. Jadąca na drugiej pozycji Włoszka Eva Lechner upadła i zablokowała trasę pozostałym zawodniczkom. Skorzystała na tym prowadząca w wyścigu Francuzka Julie Bresset, która szybko odjechała rywalkom, zyskując kilkanaście sekund przewagi..

W pościg za Francuzką, aktualną mistrzynią olimpijską i mistrzynią świata, ruszyły Maja Włoszczowska i Katerina Nash. Po chwili do tej dwójki dołączyła Eva Lechner. Współpraca pomiędzy Polką, Czeszką i Włoszką nie układała się jednak najlepiej. Bresset powiększała przewagę i mogło się wydawać, że bez problemu wygra wyścig.

Na trzecim okrążeniu sygnał do ataku dała Maja Włoszczowska. Polka pociągnęła za sobą Katerinę Nash i przewaga słabnącej z kilometra na kilometr Francuzki Julie Bresset zaczęła topnieć. W połowie piątej rundy reprezentantka Polski miała już Francuzkę w zasięgu wzroku. Na płaskim odcinku trasy Włoszczowska zdołała dopędzić Bresset i wyjść na prowadzenie.

Tymczasem za plecami Polki i Francuzki drugi oddech złapała Nash. Zawodniczka z Czech szybko zniwelowała straty, by na najtrudniejszym podjeździe podjąć decydujący atak. Maja Włoszczowska próbowała "siąść na kole" liderki, jednak popełniła drobny błąd techniczny, który kosztował ją kilka sekund. W końcówce Katerina Nash zdołała powiększyć przewagę i ostatecznie minęła linię mety 14 sekund przed Polką, odnosząc pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze. Trzecią pozycję zajęła liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Tanja Zakelj ze Słowenii.

Elita kobiet - wyniki

1. Katerina Nash (Czechy) Luna Pro Team - 1:30:27
2. Maja Włoszczowska (Polska) Giant Pro XC Team - 0:00:17
3. Tanja Zakelj (Słowenia) Unior Tools Team - 0:00:24
4. Julie Bresset (Francja) BH - SR Suntour - KMC - 0:00:48
5. Lea Davison (USA) Specialized Racing XC - 0:01:21
6. Eva Lechner (Włochy) Team Colnago Sudtirol - 0:01:54

Po pięciu z sześciu wyścigów Słowenka z 950 punktami wyprzedza Katerinę Nash (865 pkt.) i Maję Włoszczowską (780 pkt.). Finałowe zawody odbędą się 14 września w norweskim Hafjell. Wcześniej, bo już za trzy tygodnie, kolarze górscy będą w Republice Południowej Afryki walczyć o medale mistrzostw świata.


Klasyfikacja generalna po pięciu zawodach Pucharu Świata

1. Tanja Zakelj (Słowenia) Unior Tools Team - 950 pkt.
2. Katerina Nash (Czechy) Luna Pro Team - 865
3. Maja Włoszczowska (Polska) Giant Pro XC Team - 780
4. Eva Lechner (Włochy) Team Colnago Sudtirol - 760
5. Alexandra Engen (Szwecja) Ghost Factory Racing Team - 585
6. Katrin Leumann (Szwajcaria) Ghost Factory Racing Team - 528
...
29. Aleksandra Dawidowicz (Polska) Bi&Esse Carrera - 194
47. Katarzyna Solus-Miskowicz (Polska) - 88
56. Paula Gorycka (Polska) 4F Racing Team - 75
60. Anna Szafraniec (Polska) - 70
Sklasyfikowano 96 zawodniczek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL