R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832173 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Utytułowani zawodnicy na starcie

 

Zawody cross country w niedzielę w Chodzieży


Chodzież jest silnym ośrodkiem kolartswa górskiego w Wielkopolsce.

Fot. archiwum Darii Kasztaryndy

W najbliższą niedzielę, 12 lipca, w Chodzieży odbędą się zawody kolarstwa górskiego - cross country. Zgłosiło się do nich wielu znanych amatorów MTB, zarówno pań i mężczyzn.


– Imprezę organizuje Chodzieskie Towarzystwo Cyklistów - mówi Daria Kasztarynda, pasjonatka jazdy po nierównościach i czlonkini ChTC. – Panie i panowie ścigać się będą na rundach o długości 4 km każda i przewyższeniu 80 metrów. Trasa jest interwałowa. Zgłosiło się do imprezy prawie 100 osób. Na liście zgłoszeń widnieją nazwiska Małgorzaty Zellner, Jana Zozulińskiego, Andrzeja Jackowskiego, Bartosza Kołodziejczyka, Artura Sobkowiaka, Miłosza Wojciechowskiego i Filipa Jeleniewskiego. Z Poznania przyjeżdża do nas prawie  dwadzieścia ludzi - dodaje.

Zawody XC odbędą się w miejscu dobrze znanym pasjonatom kolarstwa górskiego: w Parku 3 Maja nad Jeziorem Strzeleckim (przy miiejscowym amfiteatrze). Start pierwszej grupy (kobiet oraz mężczyzn kategorii M1 - do 21 lat) o godzinie 10.30. Dwie godziny później odbędzie się wyścig mężczyzn (M2 - od 22 do 35 roku życia oraz M3 - od 36 roku życia).

Można się jeszcze zgłaszać, termin upływa dziś (10 lipca) o północy: szczegółówy adres na stronie Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego na Facebooku.

Biuro zawodów otwiera swe podwoje o godzinie 9 dla pierwszej grupy startujących i o 10 dla pozostałych. Imprezę organizują Chodzieskie Towarzystwo Cyklistów, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży oraz Cellfast Piła.

                                     Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL