R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900505 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Udany rewanż Mai Włoszczowskiej

 

Weronika Rybarczyk najlepsza w kategorii U23

Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) wygrała wyścig sygnowany jej imieniem i nazwiskiem w ramach cyklu Plus Grand Prix MTB. Na jeleniogórskiej trasie nasza mistrzyni świata zrewanżowała się za sobotnią porażkę Amerykance Katherine Compton (Rabobank Giant Offroad Team). W całym cyklu Plus GP MTB triumfowała Magdalena Sadłecka (CCC Polkowice).


Maja Włoszczowska wygrała w niedzielę w Jeleniej Górze.

Wyścig elity kobiet wzbudził najwięcej emocji wśród kibiców na trasie wyścigu Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race. Od samego startu bardzo mocne tempo narzuciła Anna Szafraniec, która rozerwała niewielką stawkę zawodniczek. Za nią podążyła Maja Włoszczowska, która w drugiej części wyścigu objęła zdecydowane prowadzenie i nie oddała go aż do mety.

- Jestem niezwykle szczęśliwa, że udało mi się tutaj wygrać. To była najcięższa z dotychczasowych trzech edycji tego wyścigu - powiedziała na mecie potwornie zmęczona, lecz zadowolona Włoszczowska. Za jej plecami przyjechała Amerykanka Katherine Compton, odrabiając stratę do Szafraniec, która przyjechała na trzeciej pozycji. W klasyfikacji generalnej Plus Grand Prix MTB triumf zapewniła sobie Magdalena Sadłecka, która wykorzystała nieobecność jej klubowych koleżanek na pierwszej edycji w Nałęczowie.

Wśród orliczek, czyli zawodniczek do 23 lat, podobnie jak w Nałęczowie triumfowała zdecydowanie Weronika Rybarczyk (UKS Trójka Jarocin), która tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w całym cyklu. Drugie miejsce zajęła Marta Sułek (Boplight Aminostar Team Świdnica), a trzecie Patrycja Lewandowska (KS Luboń Skomielna Biała). W „generalce” obie panie zamieniły się miejscami.

Monika Żur (KS Luboń Skomielna Biała) odbiła sobie nieudany występ w Nałęczowie, gromiąc rywalki w kategorii juniorka. Druga była Aleksandra Podgórska (UKS Basf Dream-Bike Bielawa), która po zwycięstwie w Nałęczowie, mogła się cieszyć z triumfu w klasyfikacji końcowej Plus GP MTB. Podium w Jeleniej Górze - podobnie jak w Nałęczowie - uzupełniła Sabina Zamroźniak (UKS Podwlik).

Wyścig juniorek młodszych był niemal kopią zmagań sprzed tygodnia. Ponownie najszybsza okazała się Elżbieta Figura (MTB Silesia Rybnik), pokonując Ritę Malinkiewicz (Goodman Zator) i Agnieszkę Bal (KS Luboń Skomielna Biała).

W najmłodszej kategorii - młodziczka, popis umiejętności dały Czeszki zdobywając dwie pierwsze lokaty. Wygrała Daniela Brezinova (Remerx Cycling Team Kolin) przed klubową koleżanką Vaną Czeczinkarovą. Blisko dwie minuty straciła do nich Kaja Karkula (KS Luboń Skomielna Biała), co nie przeszkodziło jej jednak w odniesieniu triumfu w klasyfikacji generalnej Plus Grand Prix MTB.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL