R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41687156 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zapraszam do Zielonej Góry

 

Z Markiem Konwą rozmawia Piotr Kurek


Marek Konwa wygrał w tym roku już kilka wyścigów. W czwartek 3 maja w Zielonej Górze organizuje zawody XC sygnowane swym nazwiskiem, na które zaprasza nie tylko zawodników, ale i kibiców kolarstwa górskiego z całej Polski.

– Panie Marku, w najbliższy czwartek, trzeciego maja, organizuje pan z władzami Zielonej Góry, zaprzyjaźnionym pasjonatem rowerów i człowiekiem biznesu Cezarym Kaczmarkiem zawody XC w obsadzie międzynarodowej. Kogo pan zaprosił do swego miasta?

- Z tego względu, iż bardzo cenne są dla mnie punkty do kwalifikacji olimpijskich - w tym roku nie zapraszałem zbytnio zawodników, ale wiem, że pomimo tego pojawi się ich sporo. I to dobrych kolarzy górskich. Przy okazji chciałbym podziękować panu Cezaremu Kaczmarkowi za pomoc w zorganizowaniu tak dużej imprezy, o międzynarodowym wymiarze.

– Gdyby zechciał pan przedstawić zarys trasy, na której ścigać się będą zawodnicy elity kobiet i mężczyn?

- Jest ciekawa i interesująca. Dokładna mapka trasy znajduje sie na mojej stronie na Facebooku http://www.marekkonwa.pl/PL/437/Trasa/, więc śmialo można ją obejrzeć razem z profilem.

– Zdumiewa pańska aktywność. W minioną sobotę wygrał pan maraton MTB w Czerwonaku pod Poznaniem, następnego dnia w Boszkowie był pan lepszy od Andrzeja Kaisera i Wojciecha Halejaka - triumfując w Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Czy starczy panu siły, by w czwartek na Wzgórzach Piastowskich w Zielonej Górze okazać swą sportową klasę i znów wygrać?

-Tak, ostatnio mój kalendarz jest bardzo napięty i brakuje mi czasu na załatwianie bieżących spraw. Mam nadzieję, że po 3 maja, po zawodach XC w Zielonej Górze sygnowanych moim nazwiskiem, trochę zwolnię tempo i odpocznę przed zawodami Pucharu Świata w Czechach. A w Zielonej Górze pojadę na tyle sił ile będę w stanie.

– Startował pan w tym roku w zawodach Pucharu Świata w RPA i w Belgii, wygrał zawody w Turcji. Jaki jest dla pana najważniejszy cel sportowy tego roku?

- Na początek kwalifikacje olimpijskie a później jak najlepszy wynik w wyścigu olimpijskim 12 sierpnia w Londynie oraz w Mistrzostwach Świata MTB.

– Marek Konwa ma 22 lata i cała sportowa przyszłość jest przed panem. Ile lat zamierza pan ścigać się na rowerach i czy w ogóle przychodzi panu do głowy myśl, by kiedyś, jak Cadel Evans - Australiczyk, zwycięzca Tour de France, przesiąść się na rower szosowy?

- Szczerze? Nie zastanawialem się jeszcze nad tym, może kiedyś spróbuję swoich sił na szosie...

Marek Konwa Kaczmarek Electric MTB Race Zielona Góra - 3 maja 2012

Organizator: Marek Konwa, Urząd Miasta Zielona Góra, Kaczmarek Electric, Lubuska Federacja Sportu w Zielonej Górze, LKS „Trasa” Zielona Góra
Gdzie: Zielona Góra - Wzgórza Piastowskie
Start: zawody XC dla kategorii wiekowych: młodzik, młodziczka, junior młodszy, juniorka młodsza, junior, elita kobiet, kobiety U23, juniorka, elita mężczyzn, mężczyzni U23. Wyścigi kolarzy górskich od 8.30 do 17.15.
Więcej informacji: http://www.marekkonwa.pl/PL/436/RACE/
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL