R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878405 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Bartosz Mikler zwyciężył w Pniewach

 

Zawody XC na prawie już kultowej trasie


Początek wyścigu elity mężczyzn i juniorów.
Fot. Piotr Kurek


Bartosz Mikler (Victoria Jarocin) wygrał w niedzielę w Pniewach wyścig cross country, będący wielkim finalem cyklu MTB PFKA Cup 2016. Specjalista kolarstwa przełajowego uczynił to w ładnym stylu, powtarzając w tym samym miejscu swój sukces z 8 maja br., gdy zdobył tytuł mistrza Wielkopolski w kolarstwie górskim.

Trasa cross country w Pniewach staje się coraz bardziej znana w Polsce i doceniana przez zawodników. Fani rowerów z tego miasta, skupieni w stowarzyszeniu Odjechani - Team. PL, przed pięciu laty wpadli na pomysł, by naturalne ukształtowanie Księżych Gór wykorzystać do przeprowadzania zawodów XC. Rok po roku coś dołożyli, a to kamieni, a to mostku drewnianego i tak powstała 4-kilometrowa runda, na której fani MTB ścigają się z przyjemnością.


Jazdę Klaudii Janik obserwują kibice i organizator imprezy Wojciech Gogolewski.
Fot. Piotr Kurek

– Słyszałem o tej trasie, specjalnie dziś przyjechałem do Pniew, by się na niej pościgać - mówił w niedzielę Jarosław Prościński z Bydgoszczy. W wyścigu mastersów (open) zajął trzecie miejsce i nie krył zadowolenia z osiągniętego rezultatu.

Najważniejszy wyścig, czyli elity mężczyzn, był zaciętą rywalizację Bartosza Miklera z Jarocina i Michała Górniaka z Poznania (Duda-Cars TP LINK Rybczyński Bikes). Zawodnicy tej kategorii mieli do pokonania sześć rund. Na pierwszej obaj zawodnicy jechali razem, na następnych jarocinianin zyskiwał przewagę nad rywalem.

Triumfował Bartosz Mikler, drugi był Michał Górniak, trzeci - Beniamin Chojnicki z Zielonej Góry.


Trzy najlepsze młodziczki niedzielnych zawodów w Pniewach: 1. Milena Drelak (UKS Sportowiec Bralin), 2. Natalia Szlabs (GTS Phytopharm Klęka), 3. Weronika Przewdzięk (UKS Sportowiec Bralin). Z lewej - Przemysław Stefaniak (pomysłodawca trasy XC w Pniewach), z prawej - Eugeniusz Siminiak, obaj ze stowarzyszenia Odjechani - Team. PL.
Fot. Piotr Kurek

Wyścig kobiet (elita, masters i juniorka) wygrała Klaudia Janik z Piły (Bieniasz Rowerownia Team) przed Dominiką Dukarską ze Środy Wielkopolskiej (GTS Phytopharm Klęka) i Małgorzatą Gogolewską z Wągrowca (Gogol MTB Team).

W wyścigu mastersów zwyciężył pewnie Dariusz Drelak z Bralina przed Michałem Badowskim z Wrześni i Jarosławem Prościńskim z Bydgoszczy.


Sympatyczna ekipa z Bralina w Pniewach.
Fot. Piotr Kurek

Wśród juniorów najlepszy był Dawid Godlewski z Piły. Karol Przewdzięk z Bralina (16 lat) pokazał klasę w rywalizacji juniorów młodszych. – Wczoraj, 2 lipca, miałem urodziny. Dziś wygrałem. Myślami już jestem na Ogółnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Boguszowie-Gorcach, gdzie w wyścigu XC chciałbym dobrze wypaść. Uprawiam kolarstwo już czwarty rok, gimnazjum ukończyłem ze średnią 5,33 i dziś w Pniewach dobrze mi się jechało, ale za mną gnali koledzy z klubu, Tomasz Bryłka i Kacper Kuropka - mówił za linią mety utalentowany młody kolarz.

Zawody w Pniewach były ostatnimi (finałem) w cyklu MTB PFKA Cup 2016. Pierwsze z nich odbyły się 3 kwietnia w Bydgoszczy, następne 8 maja w Pniewach, 22 maja w Kleczewie, 28 maja w Dusznikach-Zdroju. W sumie pięć imprez XC.


Trzech najlepszych w rywalizacji elity: 1. Bartosz Mikler, 2. Michał Górniak, 3. Beniamin Chojnicki. Z lewej - Eugeniusz Siminiak.
Fot. Piotr Kurek

W klasyfikacji generalnej całego cyklu w poszczególnych kategoriach triumfowali: elita mężczyn - Bartosz Mikler (Victoria Jarocin), elita kobiet - Klaudia Janik (Bieniasz Rowerownia Team), junior - Dawid Godlewski (UKS Sportowiec Piła), juniorka - Dominika Dukarska (GTS Phytopharm Klęka), mężczyzni masters - Dariusz Drelak (UKS Sportowiec Bralin), kobiety masters - Lidia Biedrzyńska (Gogol MTB Team), młodzik - Jakub Bąk (UKS Sportowiec Piła), młodziczka - Milena Drelak (UKS Sportowiec Bralin), żak - Dawid Szudra (LKS Szawer Leszno), żaczka - Milena Jędrzejak (Victoria Jarocin).

W niedzielę najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników honorowali Eugeniusz Siminiak oraz Bogusław Kwiatkowski (Odjechani - Team. PL), z którymi zawody zorganizował i przeprowadził Wojciech Gogolewski - główny animator imprez MTB w Wielkopolsce.

                                                                Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL