R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632288 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Połczyn Zdrój zaprasza kolarzy górskich

 

W połowie lipca (sobota 14 i niedziela 15) Połczyn Zdrój przez dwa dni będzie gościł najlepszych kolarzy górskich naszego kraju. Warto się wybrać do tego pięknego miasta/kurortu z duszą, by wystartować w maratonie MTB. Na zwycięzcę na dystansie 78 kilometrów w klasyfikacji mężczyzn czeka, to nie pomyłka, nagroda finansowa w wysokości 5000 złotych (1300 euro). Triumfatorka w kategorii kobiet otrzyma nagrodę rzeczową wartości 2500 złotych.

Zmagania specjalistów kolarstwa górskiego w Połczynie Zdroju rozpoczną się w sobotę 14 lipca od samego rana - w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters Thule 2007. Jak zwykle jako pierwsze wystartują najmłodsze dzieci, po nich zawodnicy kolejnych kategorii. Uwaga widzów zapewne skupi się na rywalizacji mastersów i zawodników elity.

W niedzielę natomiast odbędzie się ogólnopolski maraton MTB. Do wyboru będą trzy dystanse - 15 km, 30 km i 78 kilometrów. Trasa najkrótsza została tak pomyślana, by mógł ją przejechać zwykły zjadacz chleba, średnia wymaga już przygotowania kondycyjnego i technicznego. Zmagania na dystansie 78 kilometrów będą pasjonujące, gdyż organizatorzy wyznaczyli dla zwycięzcy w klasyfikacji open mężczyzn nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych (1300 euro). Najlepsza kobieta wróci do domu z nagrodą rzeczową o wartości 2500 złotych (650 euro).

Maraton MTB w Połczynie Zdroju odbędzie się w ramach cyklu Gryf Maraton MTB. Zawodnicy zostaną ustawieni na starcie według kolejności zgłoszeń. Początek jazdy i meta zostały wyznaczone w miejscowym Parku Zdrojowym, zaś terenem sportowej rywalizacji będą urokliwe miejsce między Połczynem Zdrojem a Czaplinkiem. Start o godzinie 11.

Nie zabraknie pucharów, statuetek i dyplomów.

Szczegóły dotyczące maratonu znajdują się na stronie: www.gryfmaraton-mtb.pl,, natomiast zawodów WLM THULE 2007 są dostępne na stronach: www.xcmtb.pl i www.gogolmtb.pl.

Wszelkie pytania można kierować na e-mail: z.wiater@op.pl, telefon komórkowy 660/719-167 lub telefon 094/366-61-23 Urząd Miasta Połczyn Zdrój.

Przed rokiem maraton MTB w Połczynie Zdroju odbył się po raz pierwszy. Wzięło w nim udział około 200 pań i mężczyzn. W tym roku organizatorzy oczekują najlepszych kolarzy górskich z calego kraju. I są przygotowani na przyjęcie licznej rzeszy zawodniczek i zawodników.

Nagroda finansowa 5000 złotych dla zwycięzcy w kategorii open mężczyzn i nagroda rzeczowa 2500 złotych dla najlepszej z pań - są gwarantowane przez organizatorów, którzy oczekują na setki kolarzy z całej Polski. W tej stawce nie zabraknie, trzeba być tego pewnym, najlepszych Wielkopolan.

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL