R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41646729 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Piotr Brzózka zaprasza do Ustronia

 

Olimpijczyk na Londyn startuje w sobotę u siebie


Piotr Brzózka mieszka w Ustroniu, 12 sierpnia wystartuje w wyścigu olimpijskim XC w Londynie.

Piotr Brzózka jest olimpijczykiem, reprezentantem Polski. 12 sierpnia 2012 roku wystartuje w wyścigu XC w Londynie. – Będzie to mój debiut w największej imprezie sportowej świata, zawody życia - mówi mieszkaniec Ustronia, gdzie w sobotę (14 lipca) odbędzie się druga edycja Pucharu Polski w Kolarstwie Górskim.

– Ustroń to bardzo piękne miejsce na ziemi. Mieszkam tutaj od czterech lat i każdego dnia stwierdzam, że idealnie nadaje się do życia, wypoczynku, jazdy na rowerze górskim wreszcie. W sobotę 14 lipca najlepsi kolarze górscy naszego kraju zjawią się w tym zjawiskowym miejscu - mówi Piotr Brzózka, który 14 października tego roku ukończy 23 lata.

Andrzej Nowiński ze Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Ustronia oraz ekipa JBG 2 zapraszają najlepszych kolarzy górskich na zmagania u podnóża stoku Czantorii.

– Wszystko zostało dobrze przygotowane. Trasa liczy około 3 kilometrów, zawodnicy elity będą ją, w zależności od warunków pogodowych, pokonywać od 8 do 9 razy. Tak, by czas rywalizacji trwał około półtorej godziny.

Przyjeżdża olimpijczyk Marek Konwa. Startuje cała ekipa JBG2, a więc Marek Galiński, Piotr Brzózka, Adrian Brzózka, Kornel Osicki i Bartłomiej Wawak. Swój przyjazd zapowiedziały Anna Szafraniec i Magda Sadłecka. Nie zabraknie zawodników z zagranicy.

– Rozkochałem się w Ustroniu - mówi Piotr Brzózka. – Organizujemy te zawody XC, gdyż uważamy (ja i moi koledzy z JBG 2), że to miejsce zasługuje w pełni na to, by przeprowadzać wydarzenia sportowe kolarstwa górskiego najwyższej rangi.

– W sobote, jeśli dopisze pogoda, będzie wielu startujących i wielu kibiców - mówi olimpiczyk na Londyn, mieszkaniec Ustronia. – Przed pięcioma dniami w Kielcach w Mistrzostwach Polski MTB wyścig elity wygrał Marek Konwa, Marek Galiński był drugi, ja byłem trzeci.

Ustroń 14 lipca 2012 zapowiada się zatem jako rewanż za Kielce i ostry, dobry trening przed Londynem.

Warto w sobote być w Ustroniu, kibicować elicie polskiego kolarstwa górskiego, które bardzo takich zawodów potrzebuje, i która (ekipa JBG 2) organizuje je dla siebie i dla innych w przekonaniu, że polskie MTB nie będzie się dalej rozwijać bez ostrej sportowej rywalizacji.

xxx

Piotr Brzózka 14 października ukończy 23 lata. Przygodę z rowerem rozpoczął w 2002 roku, ale tak na poważnie w 2005 roku. Rok później założył koszulkę reprezentanta Polski i w 2006 roku startował na Mistrzostwach Europy MTB (14. miejsce) i Mistrzostwach Świata (8. miejsce). W roku 2007 w Szkocji w rywalizacji juniorów podczas MŚ w Szkocji zdobył tytuł wicemistrza.

Uprawia kolarstwo z sukcesami, jest w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych kolarzy górskich świata. Jedzie na Igrzyska Olimpijskie w Londynie z przekonaniem, że będzie to jego wyścig XC życia. W sobote 14 lipca, zaprasza kolarzy i widzów do Ustronia, gdzie mieszka od czterech lat, i gdzie odbędą się duże zawody MTB.

                                                                        Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL