R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41338104 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Ekipa Corratec Teamu walczy dziś w Kielcach

 

Sztafety ścigają się o mistrzostwo Polski

Radosław Tecław uważany jest przez wielu za czarnego konia tegorocznego Pucharu Polski Skandia w Maratonie MTB. Pierwszy występ w Krakowie nie był dla niego zbyt udany z powodu kłopotów technicznych, ale w Nałęczowie stanął na podium, a jak sam zapowiada, najbliższa edycja Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku bardzo mu się podoba.

Zawodnik Corratec Team najlepiej czuje się na wymagających trasach, a także tych, które zbliżone są do wyścigów XC. Taki właśnie wyścig czeka nas podczas czwartej edycji Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku, która będzie trzecią rundą zmagań w Pucharze Polski Skandia.


Radek Tecław (z lewej) wygrał w tym roku już kilka maratonów MTB, w tym także (na zdjęciu) 17 kwietnia w swej rodzinnej Bydgoszczy. Obok niego Marek Leśniewski - znakomity przed laty kolarz, Andrzej Kaiser i Krzysztof Krzywy.

 

- Zbliża się trzecia edycja Pucharu Polski. Jest to dla mnie i naszego zespołu ważny start, a trasa bardzo mi się podoba i odpowiada moim oczekiwaniom i preferencjom fizycznym. Przed rokiem udało mi się zająć trzecie miejsce i mam nadzieję, że poprawię ten wynik. W klasyfikacji Pucharu Polski doszło do pewnych przetasowań, co uczyni tę edycję jeszcze ciekawszą - zapowiada bydgoszczanin.

Dla kolarzy Corratec Team będzie to bardzo pracowity tydzień. W piątek część zespołu wystartuje w sztafecie (Magdalena Hałąjczak, Radek Tecław, Sebastian Swat i Sylwester Swat) podczas Mistrzostw Polski w Kielcach, następnie odpuszczą start indywidualny, aby znaleźć się w Gdańsku. Ranga Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team z pewnością przyciągnie wielu kolarzy.

- Weźmiemy udział w wyścigu drużynowym, a na drugi dzień rano pojawimy się na starcie w Gdańsku. Moje dotychczasowe miejsca na Skandia Maraton Lang Team to 3., 11., i 3. W Krakowie miałem problemy techniczne z rowerem, co na jakiś czas wykluczyło mnie z walki o czołowe lokaty. Taki jest jednak sport, ale mam nadzieję, że pecha zażegnałem już na dobre - dodał Radek Tecław.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski po dwóch edycjach Radosław Tecław zajmuje piąte miejsce, a do prowadzącego Adriana Brzózki (JBG-2) traci 12 punktów.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL