R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902542 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
15 września 2012 w Wieleniu nad Notecią
dziewiąta edycja Michałków

 

Sympatyczne podsumowanie tegorocznego maratonu MTB w Urzędzie Miasta

 
Tomasz Kaczmarek (z lewej) - główny organizator Michałków i Zbigniew Stochaj - burmistrz Wielenia. Obaj panowie zgodnie współpracują i promują miasto nad Notecią.
Fot. Radosław Janecki

Ośma edycja Michałków - najstarszego wielkopolskiego maratonu MTB - zgromadziła na starcie 401 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Na dystansie Giga (100 km) triumfowali Magdalena Hałajczak i Sebastian Swat - oboje z Poznania. W wyścigach dzieci wzięło udział ponad 90 najmłodszych, w przedziale 2-15 lat, adeptów kolarstwa.

Na dystansie Mega (57 km) zwyciężył Oskar Pluciński z Konina przed Rafałem Chmielem (Strzelce Krajeńskie), wśród pań na tej trasie najlepsza była Małgorzata Zellner z Poznania.

Mateusz Nowicki, student leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, 30 kilometrów Mini pokonał jako pierwszy i to przed upływem godziny.

Wyścigi dzieci za sprawą startujących, ich rodziców i dziadków były wspaniałą i fantastyczną zabawą. Kończyło ją losowanie roweru górskiego marki Merida, ufundowanego przez Bogdana Bogackiego i Marka Słomczyńskiego. W pierwszym losowaniu szczęście przechyliło się w stronę Katarzyny Pomin, która Meridę wygrała w Wieleniu w losowaniu - przed rokiem. Jej piękny gest, by losować dalej sprawił, że właścicielem Meridy został Cyprian Nowakowski, 11-letni uczeń z Wielenia. Młody kolarz i zarazem bardzo zdolny uczeń.

Michałki 2011 odbyły się 17 września w Wieleniu nad Notecią. Dokładnie miesiąc później, czyli 17 października, w Urzędzie Miasta w Wieleniu odbyło się sympatyczne podsumowanie ósmej edycji Michałków.

Zbigniew Stochaj, burmistrz Wielenia, mówił już o tym, by miasto godnie przygotowało się do jubileuszu, do dziesiątej edycji najstarszego wielkopolskiego maratonu MTB. Wypadnie on w 2013 roku.

Za rok dziewiąta edycja Michałków odbędzie się, jak zwykle, w sobotę - 15 września 2012. Tomasz Kaczmarek, główny animator imprezy, już teraz prosi wielkopolskich organizatorów maratonów MTB, by nie planowali na 15 września w naszym regionie konkurencyjnej imprezy.

Ta tegoroczna była na medal, o czym mówił w poniedziałek burmistrz Wielenia Zbigniew Stochaj. W spotkaniu wzięli udział ci wszyscy, którzy pomagali w przeprowadzeniu maratonu nad Notecią: a więc policjanci, strażacy, Barbara Buda z Nadleśnictwa Trzcianka, uczniowie gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Wieleniu, jak również Sławomir Szymczak i Marcin Rychlik - nauczyciele przeprowadzające zawody dla najmłodszych i dzieci szkolnych. Nie zabrakło także przedstawiciela Starostwa Czarnkowsko-Trzcianeckiego.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL