R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878526 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Bartosz Banach najszybszy

 

Prawie 200 osób wystartowało dzisiaj
w Duathlonie na Wydmach w Łebie


Prawie 200 osób wzięło udział dziś w Łebie w Duathlonie na Wydmach.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj, 15 listopada, w Łebie odbyła się impreza o szczególnym charakterze, która połączyła miłośników dwóch kółek i biegów przełajowych, czyli Duathlon na Wydmach. Startowało prawie dwieście osób, najszybciej trasę 33 kilometrów na rowerze i biegiem pokonał Bartosz Banach z Gdańska.

Do pokonania było 25 kilometrów rowerem wzdłuż jeziora Sarbsko. Cała trasa rowerowa poprowadzona została w terenie leśnym po drogach szutrowych i singel trackach. Trasa w całości przejezdna na rowerze MTB, przełajowym bądź trekkingowym. Bieg 8 km prowadził po wydmach, na których tylko niekiedy piasek jest sypki i głęboki.


Bartosz Banach pierwszy zameldowal się na mecie i , jak wszyscy uczestnicy Duthlonu na Wydmach, jako pierwszy otrzymał okolicznościowy medal.
Fot. Piotr Kurek

Była to niezwykle ciekawa impreza. Prawie 200 zawodników na liście startowej, wiele znanych nazwisk ze świata kolarskiego i biegowego (Bartosz Banach, Krzysztof Krzywy, Roman Kołodziejczyk). Wystartowali na rowerach o godzinie 11 i kibice zastanawiali się po ilu minutach pojawi się pierwszy zawodnik. Po 52 minutach do strefy zmian dojechali razem Bartosz Banach i Krzysztof Krzywy - obaj z Gdańska. W tym momencie wiadomo było, że o wszystkim zadecuduje bieg.


Rafał Łukawski z Poznania wygrał rywalizację w kategorii M4 (41-50 lat).
Fot. Piotr Kurek

Bartosz Banach dobiegł sam do mety i wygrał w czasie 1:19:50 Duathlon na Wydmach. Drugi był Krzysztof Krzywy (1:21:28), trzeci Andrzej Guź (1:21:57). Cała trójka reprezentuje team MTB Hotel Cztery Brzozy Gdańsk.

Wśród pań trzy pierwsze miejsca zajęły: 1. Sabina Rafalska z Gdańska, Patrycja Petroczko z Bnina była druga, trzecie miejsce wywalczyła Gizela Rakowska z Poznania.


Najlepsi uczestnicy dzisiejszych zmagań w Łebie oraz organizatorzy.
Fot. Piotr Kurek

W imprezie z sukcesami wystartowali Wielkopolanie, z których - poza Patrycją Petroczko i Gizelą Rakowką - miejsca na podium wywalczyli: Bartosz Kołodziejczyk (2. miejsce w M2), Roman Kołodziejczyk (2. miejsce w M4) Rafał Łukawski (1. miejsce w M4) oraz Andrzej Oleksiewicz (2. miejsce w M5).


Morsy w liczbie prawie trzydziestu zademonstrowały swą tężyznę fizyczną w Bałtyku.
Fot. Piotr Kurek

Dla najlepszych przygotowano nagrody pieniężne i rzeczowe, dodatkowo każdy uczestnik dostał medal pamiątkowy ukończenia duathlonu i brał udział w losowaniu nagród. Pula nagród wyniosła blisko 5000 złotych.

Niezwykle udaną imprezę zorganizowali Zdrowotel Łeba oraz Tomasz Juchniewicz i Mateusz Hanke. Patronat honorowy sprawował burmistrz miasta Łeba Andrzej Strzechmiński.

                                                                    Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL