R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824538 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Od zmierzchu do świtu

 

Nietypowa jazda rowerowa


To będzie nocna jazda.
Fot. Krzysztof Chłopkowiak

Za tydzień, 1 lipca, o tej porze (o godzinie 21.00 i przez kilka następnych) będą w drodze. Pojadą na swych rowerach, pokonując ciemność na dystansie ponad 110 kilometrów. Wyprawa ma swój tytuł "Od zmierzchu do świtu", jej pomysłodawcą jest Piotr Rakowski z Poznania - wysokiej klasy informatyk.

Ruszą w drogę 1 lipca o godzinie 21.00 z parku Sołackiego (zbiórka przy "Meridianie"). Kierunek jazdy na pierwszych kilometrach - na zachód, w stronę Kiekrza. Tutaj skierują się na trasę Poznańskiego Pierścienia Rowerowego i popedałują w stronę Lusowa, Stęszewa, Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Jazda po Wielkopolskim Parku Narodowym w okolicach pólnocy, w ciemnościach, może obudzić wampiry (jeśli założymy, że istnieją), jak w filmie według scenariusza Quentino Tarantino "From Dusk Till Down" (była to jakaś inspiracja dla Piotra Rakowskiego).

Powiem krótko, jest to próba rowerowej jazdy dla odważnych. Dystans do pokonania - około 110 kilometrów. Zakładane średnio tempo jazdy - około 14 km/h, wliczając w to przerwy. Nie można bać się nocy, ciemności, zabłąkanej sowy pod Rogalinkiem. Trzeba mieć kask na głowie, zapasowe ogumienie, łatki, dobry humor i wystarczającą ilość płynów do picia. I oświetlenie na minimum siedem godzin pedałowania.

Gdzieś w okolicach Kubalina (Nadleśnictwo Babki) o 4.30 w szczerym polu, daleko od ludzkich zabudowań, powitają świt. Będzie sygnał zatrzymania, by fotograficznie uchwycić pierwsze promienie słońca.

Są różne rodzaje rowerowych przeżyć. To, jak magnes, przyciąga swym odlotowym (nie bójmy się tego słowa) charakterem. Nie bez znaczenia jest i to, że w tej zabawie wezmą udział ludzie, którzy kochają przygodę przez duże P.

                                                              Piotr Kurek

Więcej informacji i zgłoszenia na Facebooku/ Wycieczki rowerowe Wielkopolska/ From Dusk Till Down, czyli od zmierzchu do świtu
https://www.facebook.com/events/241360562909471/

  

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL