R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41309765 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Przełajowe skoki w Skokach

 

Finał cyklu Cyclocross Wielkopolska 2016


Tak było przed rokiem w Skokach. Zwycięski Patryk Adamkiewicz (elita).
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą niedzielę, 6 marca, wielkopolscy fani kolarstwa spotykają się w Skokach, gdzie rozegrane zostaną zawody przełajowe - finałowe (trzecie po Poznaniu, Wągrowcu) w cyklu Cyclocross Wielkopolska 2016.

Prawo startu mają kobiety (open), juniorzy, elita mężczyzn oraz mastersi. Dwie pierwsze kategorie wiekowe ścigać się będą 40 minut plus runda, dwie następne - 50 minut plus runda. Jak informuje Wojciech Gogolewski, główny organizator imprez kolarskich w naszym regionie, można będzie rywalizować na rowerach górskich, ale ci, którzy pojadą na "przełajówkach" mają większe szanse na końcowy sukces.


Ruszyli zawodnicy elity i mastersi. Od lewej: Patryk Adamkiewicz (302), Sławomir Spławski (419) i Rafał Jaros (307). W takiej też kolejności, po 11 rundach, wjeżdżali na metę. Skoki, 8 lutego 2015.
Fot. Piotr Kurek

Trasa liczyć będzie około 2000 metrów. Po starcie zawodniczki i zawodnicy pojadą betonową drogą (około 300 metrów), by znaleźć się na leśnych duktach oraz między drzewami. Trzeba będzie trochę pobiegać, jak to w przełajach, trochę poprzeskakiwać przez przeszkody... I finiszować na betonie. W okolicach Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach, ul. Rogozińska 1.

Zgłoszenia na stronie internetowej organizatora (http://gogolmtb.pl/) oraz w dniu zawodów.


6 marca 2016
Finał cyklu Cyclocross Wielkopolska 2016

Organizator: Ognisko TKKF "Pałuki" w Wągrowcu, Urząd Miasta i Gminy w Skokach
Gdzie: Skoki - teren przy Gimnazjum im. Polskich Olimpjczyków przy ul. Rogozińskiej 1
Start: godzina 11.00 - start kategorii junior, 11.01 - kobiety open, 12.30 - senior, 12.31 - masters. Kolarskie wyścigi przełajowe w czterech kategoriach wiekowych: kobiety open, junior, seniorzy oraz masters. Zapisy biurze zawodów od 9 do 10.30.
Więcej informacji: http://www.cyclocrosswielkopolska.pl

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL