R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572964 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Siedem zwycięstw jarocianina

 
Bartosz Mikler triumfuje we Włoszakowicach
 

Bartosz Mikler wygrał w tym sezonie siedem wyścigów przełajowych o Puchar Polski.
Fot. archiwum Bartosza Miklera
 
Bartosz Mikler wygrał dziś we Włoszakowicach wyścig elity mężczyzn w kolarskich przełajach o Puchar Polski. Zawodnik z Jarocina, mający wielu fanów i zwany przez nich "Tygrysem", w tegorocznym cyklu triumfował po raz siódmy na dziewięć imprez. – Cieszy mnie to zwycięstwo, z nadzieją myślę o styczniowych Mistrzostwach Polski w Gościęcinie - podkreśla.
 
– Po wczorajszym sukcesie w Rydzynie, dziś stanąłem na starcie we Włoszakowicach ciut zmęczony i nie do końca zdecydowany na jazdę od początku do końca. Myślałem nawet o tym, by treningowo przejechać tylko dwie rundy... - mówi kolarz Victorii Jarocin.
 
– Kiedy startowaliśmy o 14.30 temperatura wynosiła 2 stopnie Celsjusza. Tajało, lód zamieniał się w wodę. Pokropiło trochę z nieba. Trzeba było bardzo uważać na trasie i na rywali. Jednym z nich był Czech Pawel Jindrich (TJ Stadion Louny), z którym wielokrotnie rywalizowałem: w Polsce oraz u południowych sąsiadów. Raz ja wygrywałem, raz on. Ciekawy byłem tej dzisiejszej z nim konfrontacji - relacjonuje szczegółowo swoje myśli przed rozpoczęciem wyścigu.
 
Udało się. Dziś Bartek Mikler pewnie wygrał. Dystans 22,4 km (8 rund po 2,8 km) pokonał w czasie 01:02:17. Paweł Jindrich przyjechał jako drugi na metę, 35 sekund za "Tygrysem". Trzeci był Karol Michalski - pięć sekund za Czechem.
 
– Wygrałem, ale dziś (w odróżnieniu do wczorajszych zawodów w Rydzynie) musiałem zmieniać rower. W boksie technicznym z zapasową przełajówką dyżurowała mama (Pani Donata), która elegancko i szybko mi ją podała. W tej, na której rozpoczynałem wyścig, klocki hamulcowe zostały starte na maksa.
 
Dziewięć zawodów przełajowych Pucharu Polski w tym sezonie za kolarzami. Bartek Mikler startował we wszystkich edycjach, triumfował w siedmiu - wczoraj w Rydzynie i dziś we Włoszakowicach. Nie udało się mu wygrać w Koziegłowach i Mikołowie.
 
– Jestem w dobrej formie i dobrej myśli przed Mistrzostwami Polski w kolarskich przełajach, które odbędą się 8 i 9 stycznia w Gościęcinie na Opolszczyżnie. – Zwycięstwa w Rydzynie i we Włoszakowicach radują moją duszę i napawają optymizmem - kończy relację Bartek Mikler, jarocinian, "Tygrys" dla wielu swych fanów.
 
                 Piotr Kurek
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL