R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41646444 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przełajowcy nie próżnują

 

Jutro wyścigi nad poznańską Maltą


Maciej Kycler na trasie wyścigu przełajowego nad Maltą, 10 listopada 2018.
Fot. Krzysztof Nowak/ Lecznica Rowerów

Jutro, w niedzielę 25 listopada, nad poznańską Maltą odbędą się kolarskie wyścigi przełajowe. Organizatorem imprezy jest Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, którego działacze zapraszają fanów dwóch kółek - od najmłodszych do najstarszych - na jesienną rywalizację sportową.

Wyścigi odbywać się będą na terenach nadmaltańskich, w okolicach polany Harcerzy. Długość trasy wynosi około 2 kilometrów, na której nie brakuje podjazdów i zjazdów. Najwięcej okrążeń pokonają zawodnicy kategorii cyklosport oraz M30 i M40: pojadą oni 40 minut plus jedną rundę. Ścigać się będą również mężczyzni starszych kategorii - M50, M60 i M70 - 30 minut, kobiety open - 30 minut, również amatorzy - także 30 minut. Dzieci dla lat 12 pojadą jedną rundę, te z przedziału wiekowego od 13 do 15 lat - dwa okrążenia. Można startować na rowerach przełajowych i górskich.

Zapisy w niedzielę w biurze zawodów (restauracja "Sygnatura") od godziny 9. Pierwszy wyścig o godzinie 11.

Jutrzejsze wyścigi są drugą odsłoną cyklu PTC Malta Tour 2018/2019, na który złożą się także imprezy w dniach 16 grudnia, 12 stycznia 2019, 24 lutego 2019 i 10 marca 2019 (finał). Wszystkie w tym samym miejscu, czyli nad Maltą. Inauguracyjny wyścig odbył się w sobotę 10 listopada i wygrał go w pięknym stylu Artur Małkowski z Kobylnicy (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Do niedzielnego wyścigu zgłosiło się, drogą elektroniczną, prawie 30 osób. Na liście widnieją nazwiska Filipa Kaczanowskiego, Grzegorza Napierały, Janusza Węcławiaka, Macieja Kyclera, Tomasza Dopierały i Sławomira Urbańskiego. Nie brakuje pań: Karolina Dopierała i Daria Tomaszewska ścigać się będą w kategorii open. Tadeusz Kubiak, zasłużony działacz PTC - w przeszłości kolarz Lecha Poznań, ma 73 lata i też jutro wystartuje. I on właśnie zaprasza na listopadową rywalizację sportową na rowerach.

                                                      Piotr Kurek 
   

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL