R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825362 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kolarskie przelaje oraz wyścig
na rowerach górskich

 

Niedziela 5 marca: kierunek Skoki


Szymon Matuszak i Piotr Marciniak stoczyli piękną walkę 5 lutego w Wągrowcu. Była to jazda po śniegu i także po zalodzonych ścieżkach leśnych.
Fot. Ewa Hermann

W najbliższą niedzielę (5 marca) Skoki będą areną zmagań kolarzy przełajowych nie tylko z naszego regionu. Swą szansę rywalizacji będą też mieć fani MTB, dla których zostanie zorganizowany oddzielny wyścig na rowerach górskich. To ostatnia (trzecia) impreza z cyklu Cyclocross Wielkopolska 2017.

Wszelkie prognozy synoptyków wskazują, że w 5 marca w Skokach będą wielce sprzyjające warunki do przeprowadzenia imprezy kolarskiej. Temperatura ma wynosić aż 10 stopni Celsjusza, słońce jest gwarantowane, wiatr nie będzie specjalnie dmuchać.

Miejsce startu i meta zostały wyznaczone w pobliżu ulicy Rogozińskiej (Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków). – Podobnie, jak przed rokiem czy też dwoma laty, trasa rowerowych zmagań kobiet i mężczyzn przebiegać będzie w lesie. Długość jednej rundy wyniesie około 1900 metrów. W imieniu władz Skoków i swoim serdecznie zapraszam do udziału w sympatycznej imprezie w tym mieście - mówi Wojciech Gogolewski, niezastąpiony organizator zawodów kolarskich w Wielkopolsce.


Zmagania kobiet na rowerach przełajowych na poznańskich Winogradach, 19 lutego 2017. Z lewej Klaudia Janik z Piły, z prawej Wiktoria Kierat z Polkowic.
Fot. Piotr Kurek

Zawody w Skokach to trzecia i zarazem ostatnia impreza w ramach cyklu Cycclocross Wielkopolska 2017. Pierwsza odbyła się 5 lutego w Wągrowcu, następna 19 lutego w Poznaniu.

W rywalizacji na rowerach górskich dominuje trójka zawodników: Szymon Matuszak (wygrał w Wągrowcu, był drugi w Poznaniu), Piotr Marciniak (drugi w Wągrowcu, pierwszy w Poznaniu), trzeci w obu imprezach był Rafał Łukawski. Rywalizacja tej trójki zawodników w Skokach zapowiada się ciekawie, ale może pojawi się w niedzielę tam jeszcze ktoś inny, może lepszy od nich?

Klaudia Janik z Piły wygrała rywalizację kobiet na rowerach przełajowych w Wągrowcu, w Poznaniu była druga (uległa Wiktorii Kierat z MKS Polkowice), natomiast w rywalizacji pań na "góralach" w Wągrowcu triumfowała Anna Stocka z Obornik, w Poznaniu natomiast Dominika Smyk z Wągrowca.


Rafał Łukawski (w środku - trener KS Stomil Poznań) oraz jego podopieczni Bartosz Sierżant (z lewej) i Dominik Lewek - cała trójka rywalizowała na rowerach górskich w Wągrowcu i w Poznaniu.
Fot. Piotr Kurek

Sławomir Pituch z Bytowa, Lech Ergang z Poznania i Dawid Kompiel z Łopuchowa walczyli zaciekle w Wągrowcu w kategorii masters i w takiej kolejności meldowali się na mecie, w tejże kategorii w Poznaniu pierwsze trzy miejsca zajęli: Dawid Kompiel, Piotr Zellner i Filip Bogucki (obaj z Poznania).

Inne trójki seniorów wygrywały imprezy w Wągrowcu (Remigiusz Gil ze Strzelec Krajeńskich, Hubert Semczuk z Wyrzyska, Patryk Helwig ze Środy Wielkopolskiej), inne w Poznaniu (Michał Górniak z Poznania, Rafał Jaros ze Szczecina i Bartłomiej Oleszczuk z Poznania).


Ponad 40 mężczyzn ścigało się na rowerach górskich w Poznaniu 19 lutego.
Fot. Piotr Kurek

W niedzielę w Skokach zapowiada się ciekawa impreza kolarska. Warto się tam wybrać, wystartować, może stanąć na podium.

I jeszcze jedno: w minionych dwóch latach w Skokach odbyły się maratony MTB. Trasę przygotowali miejscowi pasjonaci rowerów i pozytywnie zaskoczyła ona startujących. Miało być normalnie, a wypadło jeszcze lepiej. Było trochę piachu, leśne dukty urzekły swą urodą, było kilka niespodzianek. W sumie, Karolina Stefaniak (dobry duch tego miasta) i jej koledzy zbierali pochwały. W tym roku, 25 czerwca, to miasto znów będzie gościć fanów kolarstwa górskiego na kolejnej imprezie cyklu Bike Cross Gogol MTB 2017.

5 marca

III Mistrzostwa CycloCross Wielkopolska - Skoki

Organizator: Ognisko TKKF "Paluki" w Wągrowcu
Gdzie: Skoki
Start: godzina 11.00 - start kategorii kobiety (rowery górskie i przełajowe - oddzielne klasyfikacje), 12.30 - junior, senior i masters. Kolarskie wyścigi przełajowe w czterech kategoriach wiekowych: kobiety open, junior, seniorzy oraz masters. O godz. 10.00 dodatkowy wyścig na rowerach górskich. Zapisy w biurze zawodów (Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków - ul. Rogozińska 1) od 9 do 10.30.
Więcej informacji: http://www.cyclocrosswielkopolska.pl 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL