R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41696169 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kacper Szczepaniak zaprasza
na kolarski weekend

 

Zwierzyn i Strzelce Krajeńskie areną zmagań przełajowców


Sporo wrażeń dostarczył miniony wyścigowy weekend w kolarskich przełajach. Ponownie jednym z głównych aktorów zawodów był Kacper Szczepaniak (Agrochest Team), który w Koziegłowach triumfował, natomiast dzień później zajął 2. miejsce. 22 i 23 listopada polski świat przełajów spotyka się na Ziemi Lubuskiej.
Fot. Wojciech Helman

Miał sześć lat, gdy po raz pierwszy wystartował w wyścigach kolarskich. Dzień był szczególny, 11 listopada, nasze narodowe święto niepodległości. Impreza odbywała się w Przytocznej (Lubuskie), organizował ją Tadeusz Jasionek.

– Byłem uczestnikiem dziecięcej rywalizacji. Jechaliśmy wokół jeziora. Trasa liczyła około trzech kilometrów. Było nas kilkunastu. Nie byłem pierwszy, ale zostałem uhonorowany jako najmłodsze dziecko. Rękę ściskał mi sam Leszek Piasecki - mówi Kacper Szczepaniak, 24-latek ze Zwierzyna.

Jutro, 22 listopada 2014, u siebie w Zwierzynie wystartuje w kolarskich wyścigach przełajowych. Jako zawodnik elity będzie jechał około godziny, czyli będzie miał do pokonania, plus minus, dziesięć rund.

– Jedno okrążenie liczy około 2800 metrów. Tą trasę znam na pamięć. Między drzewami nocą mógłbym nawet jechać z zamkniętymi oczami. Wiem, gdzie trzeba się wytężyć na podbiegu, gdzie można trochę odpocząć, gdzie maksymalnie przyspieszyć - objaśnia swą wiedzę o ojczyźnie prywatnej mieszkaniec Zwierzyna, zawodnik teamu Agrochest.

W tym roku ścigał się w wyścigach przełajowych w Bieganowie (1. miejsce w elicie mężczyzn), Koziegłowach (również 1. miejsce w tej kategorii wiekowerj), w Szczekocinach (2. miejsce). W tych dwóch ostatnich miejscach rywalizował z Markiem Konwą, bardziej kolarzem MTB nie stroniącym jednak od przełajów. – Jest remis 1:1 - mówi Kacper Szczepaniak.

– Myślę, że w sobotę w Zwierzynie i w niedzielę w Strzelcach Krajeńskich stworzymy z Markiem piękne widowisko. Kibice na brak emocji nie będą narzekać. Zapraszam całą społeczność polskich kolarzy przełajowych na Ziemię Lubuską.

Kacper Szczepaniak dziś, 21 listopada, kończy 24 lata. I jest pełen nadziei i optymizmu. Teraz, jesienią i zimą, ścigać się będzie w kolarskich przełajach. Od wiosny do jesieni 2015, jako zawodnik Agrochest Team, zamierza startować w maratonach MTB i także na szosie.

– Po karze, jaką ponosiłem przez cztery lata, 2010-2014, chcę teraz pokazać swą sportową wartość. Dziękuję Panom Tomaszowi Rybarczykowi i Tomaszowi Helmanowi za pomocną dłoń, za to, że zaproponowali mi przed rokiem starty w barwach teamu Agrochest z Kostrzynia Wielkopolskiego.

Kacper Szczepaniak wygrał do tej pory około 60 wyścigów i ponad 100 razy stał na podium. – Jutro, 22 listopada, ścigam się u siebie - w Zwierzynie, w niedzielę w Strzelcach Krajeńskich. Ze znanym w całej Polsce klubem kolarskim jestem, tak na dobrą sprawę, związany od dziecka. Dorastałem zawodniczo, kiedy triumfował Dariusz Gil i jego brat Mariusz. Cieszę się, że w nadchodzący weekend, 22-23 listopada, cała przełajowa Polska zawita do nas. Serdecznie zapraszam wszystkich entuzjastów kolarstwa przełajowego. Będzie się działo!

                                                                    Piotr Kurek


22 listopada
XXXIV Ogólnopolski Wyścig Kolarski w Przełajach
o Puchar Wójta Gminy Zwierzyn

Organizator: LMKS Zwierzyn, UG Zwierzyn, LKS POM Strzelce Krajeńskie, Starostwo Powiatowe
Gdzie: Zwierzyn, Publiczne Gimnazjum przy ul. Strzeleckiej 4
Start: godzina 12. Kolarze rywalizują na rundach o długości 2800 metrów, kategorie wiekowe od żaka/ żakiń do mastersów. Odbędą się także wyścigi dzieci do lat 10. Zapisy od godziny 9.
Więcej informacji: http://www.pzkol.pl/kolarstwo_przelajowe

23 listopada
Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym
o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Strzelce Krajeńskie/ VIII seria Pucharu Polski

Organizator: LKS POM Strzelce Krajeńskie, UM Strzelce Krajeńskie, Lubuski Związek Kolarski,
Starostwo Powiatowe w Strzelcach Krajeńskich, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Gdzie: Strzelce Krajeńskie, ul. Słowackiego - boisko Liceum Ogólnokształcącego
Start: godzina 11. Kolarze rywalizują na rundach o długości 2000 metrów, kategorie wiekowe od żaka/ żakiń do mastersów. Odbędą się także wyścigi dzieci do lat 10. Zapisy od godziny 9.
Więcej informacji: http://www.pzkol.pl/kolarstwo_przelajowe/

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL