R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329112 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Walentynki w Kobyłce
w najbliższą niedzielę

 

Trzynaście maratonów Grzegorza Wajsa
na terenie Mazowsza w 2010 roku

Poland Bike to nowy cykl maratonów rowerowych dla amatorów, którego pomysłodawcą jest były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. Od kwietnia do października 2010 roku Wajs zorganizuje trzynaście imprez na terenie Mazowsza. Poprzedzi je prolog, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 lutego, w podwarszawskiej Kobyłce.

- Nie trzeba nikogo przekonywać, że kolarstwo górskie przeżywa w Polsce rozkwit. Przekonałem się o tym osobiście, organizując w 2008 roku zawody testowe w Kobyłce i Urlach. Startowały w nich setki kolarzy - powiedział dzisiaj (11 lutego) Wielkopolskiemu Rowerowaniu Grzegorz Wajs. W roku 2009, od kwietnia do września, zorganizowałem dziewięć imprez na terenie Mazowsza i w Mikołajkach.

Wyścigi Wajsa to kolejna oferta dla amatorów kolarstwa górskiego. W Polsce maratony rowerowe organizuje już kilka firm i stowarzyszeń, a za niektórymi stoją znane kolarskie nazwiska, jak Czesław Lang (Skandia Maraton) czy Cezary Zamana (Mazovia MTB). Zawody gromadzące tysiąc i więcej rowerzystów nie należą do rzadkości.

- Nasze wyścigi będą się odbywać w miejscowościach, które warto promować ze względu na ich urodę. Zapewniam, że trasy są wspaniałe, sam je przejechałem. Zapraszamy całe rodziny - zachęca Wajs. – Dla dzieci organizujemy zawsze rywalizację na dystansie 8-15 km (Fan). – Honorowy patronat nad całym cyklem objęły gwiazdy polskiego MTB: Anna Szafraniec i Marek Galiński - podkreśla były kolarz Mroza.

Cykl Poland Bike Marathon 2010 rozpocznie się 14 lutego w Kobyłce (prolog). Następnymi etapami będą: Serock (18 kwietnia), Płock (9 maja), Góra Kalwaria (22 maja), Łuków (29 maja), Sulejówek (13 czerwca), Łochów (20 czerwca), Zakroczym (4 lipca), Urle (10-11 lipca), Węgrów (7 sierpnia), Tłuszcz (29 sierpnia), Pomiechówek (5 września), Legionowo (26 września) i Nowy Dwór Mazowiecki (13 października).

Z kronikarskiego obowiązku trzeba odnotować, że cykl Poland Bike Grzegorz Wajs zorganizował po raz pierwszy w 2009 roku i maratończyków MTB gościły kolejno: Serock (26 kwietnia), Czersk (23 maja), Łochów (7 czerwca), Kobyłka (21 czerwca), Nur (12 lipca), Mikołajki (26 lipca), Urle (1 sierpnia), Tłuszcz (30 sierpnia) i Pomiechówek (27 września).

Grzegorz Wajs (rocznik 1973), były zawodowy kolarz w latach 1997-2005. Reprezentował barwy Legii Warszawa, Mroza - Borek Wielkopolski i DHL-Autor. Zdobył między innymi mistrzostwo Polski w parach w 1994 roku. Zwyciężył w wyścigu dookoła Argentyny, a w wyścigu dookoła Australii zajął II miejsce. Po zakończeniu kariery kolarskiej otworzył w Wołominie sklep rowerowy, organizował coniedzielne wycieczki rowerowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Co niedzielę powiększała się grupka sympatyków dwóch kółek, wśród której Grzegorz Wajs wypatrzył przyszłych zawodników założonej przez siebie grupy kolarskiej Wajsport Team.

Wszelkie informacje o niedzielnych zawodach w Kobyłce i o cyklu Poland Bike Marathon 2010 na stronie http://www.polandbike.pl.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL