R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900342 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
500 zawodniczek i zawodników
spotyka się w niedzielę w Łopuchowie?

 

Finał cyklu Grand Prix Wielkopolski
w Maratonach Rowerowych MTB 2012

 

Po pełnych sportowych emocji Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB w Dąbrowie Górniczej (16 września), po wielkim finale cyklu Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie (ta impreza odbędzie się w sobotę 22 września), w nabliższą niedzielę, 23 września, na terenie Puszczy Zielonka (Łopuchowo) odbędzie się finał Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2012.

To nie do wiary, jak szybko mija tegoroczny sezon maratonów MTB w Wielkopolsce. Wojciech Gogolewski, główny organizator imprez kolarstwa górskiego w naszym regionie, wiosną zapraszał do Dolska na pierwszą edycję Grand Prix Wielkopolski w Maratonach MTB. Wydaje się, że to było tak niedawno (22 kwietnia), a już w najbliższą niedzielę finał całego tegorocznego cyklu w Łopuchowie - na terenie Puszczy Zielonka.

23 września po raz ostatni w tym sezonie będzie okazja spotkać się na rowerach na imprezie z cyklu Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2011. Będzie to ósma edycja tego cyklu i zarazem ostatnia okazja, by pomęczyć się w ,,Maratonie rowerowym ...na zmęczenie ... ", jak przewrotnie została nazwana ta impreza.

Tego akurat nie zabraknie (tzn. zmęczenia...), jak i ciekawej trasy, która zacznie się na stadionie sportowym w Łopuchowie, a której półmetkiem nie będzie, jak przed rokiem i dwoma laty, Dziewicza Góra z kultowym ,,Killerem".

Na początek będzie trochę tak nielubianego przez maratończyków MTB asfaltu, ale po dość szybkim rozjeździe będzie gdzie powalczyć w terenie. Na dystansie Mini (32 km) łączna suma przewyższeń wyniesie około 220 metrów, na dystansie Mega (64 kilometry) dwa razy tyle. Może to nie poraża pasjonatów kolarstwa górskiego, ale całkiem płasko nie będzie. Pierwszy start nastąpi o godzinie 11.00 (Mega), startujący na Mini rozpoczną jazdę pół godziny później - o 11.30.

Zgodnie z tradycją, nie będzie to ostatnia okazja do spotkania się z najlepszymi maratończykami w Wielkopolsce, ponieważ podsumowanie sezonu MTB w Wielkopolsce odbędzie się na Gali Rowerowej, która odbędzie się 27 października w Murowanej Goślinie. Jednak zanim do tego dojdzie, 23 września Puszcza Zielonka po raz ostatni w tym sezonie powita wielkopolskich kolarzy.

Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2012

22 kwietnia - Dolsk
20 maja - Gniezno
3 czerwca - Barlinek
24 czerwca - Wyrzysk
12 sierpnia - Suchy Las/ Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonie MTB
19 sierpnia - Wałcz
2 września - Koło
23 września - Łopuchowo

23 września
Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2012/ Wielki Finał

Organizator: Ognisko TKKF "Pałuki" w Wągrowcu, Urząd Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie. Impreza pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego
Gdzie: Łopuchowo - Puszcza Zielonka
Start: godzina 11.00. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu od od godziny 8.00. Dystanse - 32 km i 64 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL