R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888649 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maraton MTB na rundach

 

Słońce świeciło amatorom pod Pobiedziskami


Wojciech Polcyn jedzie po zwycięstwo.
Fot. Hanna Marczak

Dzisiaj, 19 sierpnia, w Pobiedziskach odbyła się kolejna edycja cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2018. Kobiety i mężczyzni pedałowali po urokliwych terenach leśnych wokół Promna. Impreza toczyła się w innej formule niż wszystkie dotychczasowe, gdyż przypominała bardziej klasyczne XC niż maratonowe zmagania. W rolach głównych zaprezentowali się zwycięzcy na trasie Mega (42 km): Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team) i Wojciech Polcyn z Poznania (niestowarzyszony).

Walka o pierwsze miejsca rozegrała się na rundach. Każda liczyła 7 km i w przypadku dystansu Mini trzeba było pokonać ich trzy, Mega - aż sześć.


Maratonowy zaciąg. Na pierwszym planie Patrycja Iwańska z Poznania (2677).
Fot. Hanna Marczak

W najważniejszym wyścigu pewnie triumfował Wojciech Polcyn z Poznania, aktualny mistrz Wielkopolski w kolarstwie górskim. Przez pierwsze trzy rundy jechał w towarzystwie Miłosza Wojciechowskiego (UKS Sportowiec Piła), Krzysztofa Orlika z Poznania (Agrochest Team), Wojciecha Czajki z Poznania (Agrochest Team), Miłosza Czechowicza (UKS Sportowiec Piła) i Michała Gehrke z Chodzieży. – Przyspieszyłem na czwartej rundzie, odjechałem rywalom i cały czas kontrolowałem sytuację - mówił za linią mety zwycięzca, wysoki (dwumetrowy) kolarz amator z Poznania. Dystans 42 km pokonał w czasie 1 godziny 28 minut 39 sekund.

Drugi na końcowej kresce zameldował się Miłosz Wojciechowski, 14 sekund za triumfatorem wyścigu. Krzysztof Orlik był trzeci, Wojciech Czajka - czwarty, Miłosz Czechowicz - piąty, Michał Gehrke - szósty.


Marta Gogolewska startuje w maratonach MTB, ściga się z powodzeniem na szosie. 
Fot. Hanna Marczak  

Z dłuższym dystansem wadziły się też panie. Pewnie wygrała Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team). Jej czas - 01:38:28. Druga na mecie Dominika Smyk z Wągrowca (Gogol MTB Team) przyjechała 6 minut 52 sekundy za wielce utytułowaną zawodniczką. Trzecia była Małgorzata Gogolewska z Wągrowca (Gogol MTB Team), czwarta - Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz z Lubonia (MedBike Gabinety Lekarskie MTB Team), piąta - Karolina Stefaniak ze Skoków, szósta - Anna Widerska z Łopuchowa (Bridgestone MTB Team).

Zarówno paniom, jak i mężczyznom formuła niedzielnych zawodów przypadła do gustu. Było gorąco, ale podczas jazdy po leśnych ścieżkach i duktach można było się ciut schować przed palącymi promieniami słońca.

Rywalizujący na trasie Mini (21 km - trzy rundy) ścigali się w w dwóch odsłonach. Najpierw - czołowa setka, po nich pozostali mężczyni i kobiety. Emocji nie brakowało. Triumfowała Sylwia Szpulewska-Larek z Obornik (DT4YOU MTB Team) i Stanisław Walkowiak z Poznania (Unit Martombike MTB Team).

Gdyby się dobrze wsłuchać w głosy dziś startujących pań i panów, warto byłoby w przyszłym roku powtórzyć w tym miejscu formułę tych zawodów. Podobała się ona licznie zgromadzonym kibicom, którzy - jak na dloni - mogli czytelnie obserwować zmagania maratończyków MTB. Startowało ich 230 na krótszej trasie i 58 na dłuższej.

                                     Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL