R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41336867 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Grzegorz Grabarek - kolarski mistrz wiosny

 

Zawodnik teamu REAL 64-100 wygrał w Rydzynie


Grzegorz Grabarek odniósł dziś trzecie zwycięstwo w tym roku w maratonie MTB.
Fot. Paulina Leoniewska

Grzegorz Grabarek z Zielonej Góry dał dziś po raz kolejny w tym roku popis swych możliwości i wygrał rywalizację na najdłuższym dystansie podczas inauguracyjnej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2019 w Rydzynie. To już trzeci sukces zawodnika teamu REAL 64-sto w tym roku: przed tygodniem wygrał w Krzywiniu, przed dwoma tygodniami w Trzebani. Mówiąc krótko, trzy zwycięstwa w trzy kolejne niedziele.

– W minionym tygodniu nie czułem się najlepiej, byłem przeziębiony. Ale byłoby kolarskim grzechem opuścić inaugurację prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2019 w Rydzynie - mówi zielonogórzanin.

Grzegorz Grabarek wygrał, ale walka na trasie Giga (65 km) była niezwykle zacięta od początku do końca wyścigu. – Po starcie bardzo mocno pojechał do przodu Jakub Najs (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), za nim szarżował Bartłomiej Oleszczuk - relacjonuje zwycięzca. – Goniłem za nimi, mniej więcej w połowie trasy, około trzydziestego kilometra, zahaczyłem kierownicą o drzewo i zrobiłem bęc. To był solidny upadek, ale szybko pozbierałem się i pojechałem do przodu. Mniej więcej na dziesiątym kilometerze do mety dojechał do mnie Hubert Semczuk (Rybczyński-Bikes Remmers Team). I tak podążaliśmy do mety. Byłem szybszy na finiszu. Hubert był drugi, trzeci Łukasz Klimaszewski.

Grzegorz Grabarek triumfował, ale świetnie pojechali koledzy z ekipy REAL 64-sto: Maciej Kasprzak był dziewiąty, Mariusz Chyła - dziesiąty i pierwszy w kategorii M4 (wielkie gratulacje Panie Mariuszu!), Wojciech Mizuro - czternasty.


Kacper Mizuro wygrał dziś wyścig żaków.
Fot. archiwum Wojciecha Mizuro

Z dystansem Giga wadziło się 90 osób, w tym osiem pań. Najlepszą okazała się Magdalena Wojtyła (JM-MOTION SPECIALIZED Skoda GALLIC) przed Kamilą Wójcikiewicz (Rybczyński-Bikes Remmers Team) i Izabelą Gościańską (REAL 64-sto).

W słoneczną niedzielę wystartowało na trasach Giga, Mega i Mini ponad siedemset osób. Ścigali się juniorzy i młodzicy. Po raz pierwszy okazję rywalizacji mieli żacy: było ich kilkunastu, najlepszy okazał się Kacper Mizuro (REAL 64-sto), syn Wojciecha Mizuro. W tym miejscu przypominam, że 12 stycznia tego roku młody żak z leszczyńskiego klubu pokonał rywali (swych rówieśników) z całego kraju podczas 82. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się w Strzelcach Krajeńskich.

                                         Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL