R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41183662 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kto wygra na dystansie Giga?

 

W niedzielę maraton MTB w Hermanowie


Przed rokiem, w sierpniu 2012, maraton MTB w Hermanowie na dystansie Giga wygrał Radosław Tecław z Bydgoszczy (Corratec Team).

W najbliższą niedzielę, 26 sierpnia, w Hermanowie koło Nowego Miasta odbędzie się maraton MTB. Startujący zmierzą się z trzema dystansami: Mini - 28 km, Mega - 54 km i Giga - 78 km.

Będzie do już trzecia edycja imprezy, która po raz pierwszy odbyła się w roku 2010. Startowało wówczas na terenie folwarku konnego Hermanów i najbliższej okolicy 283 pasjonatów jazdy na rowerach górskich, przed rokiem było ich już prawie 620.

Pierwszym i zarazem historycznym zwycięzcą na dystansie Giga był Andrzej Kaiser z Bytowa, który 15 sierpnia 2010 pewnie triumfował, choć dzień wcześniej też się kolarsko męczył i wygrał Bike Maraton na najdłuższej trasie w Bielawie.

Przed rokiem do Hermanowa przyjechała elita polskiego MTB. Wygrał pewnie Radosław Tecław z Bydgoszczy przed Aleksandrem Dorożałą z podpoznańskiej Rokietnicy, trzecie miejsce zajął Krzysztof Krzywy z Gdańska. Andrzej Kaiser był czwarty, piąty Sebastian Swat z Przeźmierowa, szósty Robert Banach z Gdańska.

– Trasy trzech dystansów zasadniczo się nie zmieniają - powiedział Wielkopolskiemu Rowerowaniu Michał Główczewski, prezes Towarzystwa Sportowego MTB Team Środa Wielkopolska. – Dokonaliśmy delikatnych korekt w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo startujących, by - jak przed rokiem - nie natknęli się podczas jazdy na osy i szerszenie.

Zawodnicy rywalizować będą na trzech dystansach do wyboru: dystans Mini (Rodzinny) – 28 km, Mega (dla nieco bardziej zaawansowanych rowerzystów) – 54 km oraz Giga (dla tych największych twardzieli) – 78 km. Startujący na dystansach Mega i Giga pojadą częściowo przez tegoroczną trasę Pucharu Polski MTB i przyszłorocznych Mistrzostw Polski MTB. Z pewnością żerkowski stok dostarczy amatorom kolarstwa górskiego wiele frajdy i emocji.

Już po raz kolejny odbędzie się Mini Maraton Dziecięcy! Dzieci rywalizować będą zaraz po starcie głównego maratonu na krótkiej 500-metrowej pętli wokół miasteczka zawodów.

Uczestnicy Mini Maratonu Dziecięcego otrzymają pamiątkowe medale oraz nagrody dostarczone przez sponsorów. Każde z dzieci biorących udział w rywalizacji zostanie zaproszone do wstąpienia do Akademii Młodego Kolarza – kuźni przyszłych mistrzów. W tym roku Mini Maraton Dziecięcy odbędzie się pod patronatem Dariusza Michalczewskiego, znanego sportowca, założyciela Fundacji "Równe Szanse".

Dzień wcześniej w niedalekim od Hermanowa Żerkowie odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy.

25 sierpnia
Rodzinny Rajd Rowerowy Żerków 2012

Ośrodek MCT, ul. Jarocińska 35
10.00 – 11.30, zapisy rodzin do rajdu
11.45, uroczyste otwarcie imprezy
12.00, start Rodzinnego Rajdu Rowerowego
12.00 – 14.00, Rodzinny Rajd Rowerowy po terenach Szwajcarii Żerkowskiej z przejazdem po trasie Mistrzostw Polski MTB 2013
14.30 – 16.00, rodzinne grillowanie oraz konkursy i dekoracje najlepszych rodzin

26 sierpnia
Maraton MTB Hermanów-Żerków 2012

Organizator: Sport Event s.c. oraz Towarzystwo Sportowe MTB Team Środa Wielkopolska
Gdzie: Hermanów - folwark konny
Start: godzina 11.00 - dystanse Mini, Mega i Giga. Zapisy w biurze zawodów w sobotę od 18.30 do 21 oraz w dniu startu od godziny 7.30 do 10.30. Dystanse: Mini - 28 km, Mega - 54 km i Giga - 78 km.
Więcej informacji: http://www.mtbmaratoncup.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL