R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878606 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Szybko po chodzieskich lasach

 

Magdalena Hałajczak i Adam Adamkiewicz
najlepsi na dystansie Mega


Ponad 500 osób wystartowało w niedzielę w chodzieskim maratonie MTB.
Fot. Piotr Kurek

Ponad pięćsest osób przyjechało dziś do Chodzieży, by ścigać się w drugiej edycji cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2016 w zielonym zakątku Wielkopolski. Trasę Mega (56 km) najszybciej przejechali Adam Adamkiewicz z Leszna i Magdalena Hałajczak z Poznania.

Dla ludzi, którzy startują w maratonach MTB od wielu, wielu lat - dzisiejsze spotkanie w Chodzieży było powrotem do przeszłości, majowym przypomnieniem, że w tym zielonym zakątku Wielkopolski odbywały się kiedyś imprezy kolarstwa górskiego najwyższej rangi.


Kazimierz Gogolewski (w środku) po starcie na dystansie Mini.
Fot. Piotr Kurek

Tutaj ścigali się Marek Galiński i Marek Konwa - w zawodach XC, także Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec i Aleksandra Dawidowicz (na stoku narciarskim i w jego okolicy). Tutaj też w kwietniu 2007 roku odbył się pierwszy maraton MTB pod parasolem Czesława Langa i Skandii. W czterech następnych latach Chodzież zawsze była początkiem zmagań w najbardziej prestiżowym i medialnym cyklu, jakim jest Skandia Maraton Lang Team.

Dziś ponad pół tysiąca fanów MTB z Wielkopolski, ale i z Częstochowy, Bydgoszczy, Radziejowa, Torunia, Gdańska, Gdyni, Mysłowic, Gorzowa Wielkopolskiego i Świnoujścia ścigało się na dwóch dystansach - Mega (56 km - dwie rundy) i Mini (28 km - jedna runda).


Najlepsi na Mini. Triumfuje Przemysław Nalewaj z Leszna.
Fot. Piotr Kurek

Po dwóch godzinach jazdy w majowej scenerii chodzieskiego lasu, sto metrów przed metą, (w okolicach Jeziora Strzeleckiego) pojawiło się dwóch zawodników. Na prowadzeniu był Michał Ficek z Mysłowic (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), za nim Adam Adamkiewicz z Leszna (REAL 64-sto MTB Team).

Adam Adamkiewicz (rocznik 1989) w latach 2000-2011 uprawiał kolarstwo szosowe - najpierw w Gostyniu, później w Toruniu (Norda Pacific) - razem z Michałem Kwiatkowskim. To doświadczenie sprawiło, że na finiszu rozpędził swego górskiego Superiora do maksymalnej prędkości i wygrał.


Adam Adamkiewicz na trasie chodzieskiego maratonu MTB.
Fot. Karolina Stefaniak

– Po kilku kilometrach uformowała się pięcioosobowa czołówka, w której jechali Bartosz Kołodziejczyk, Michał Ficek, Mateusz Laszczyk, Filip Jeleniewski i ja - mówił za linią mety Adam Adamkiewicz. – Na drugą rundę wjechałem z Michałem Fickiem, który zadziwiająco sprawnie pokonywał górki i wzniesienia, ale liczyłem na to, że na finiszu dam radę go wyprzedzić i wygrać. Tak też i się stało - mówi leszczynianin, który w roku 2009 pomagał w Dolsku (MP w kolarstwie szosowym) Michałowi Kwiatkowskiemu sięgnąć po tytuł mistrza Polski wśród młodzieżowców.


Najlepsza szóstka na Mega i burmistrz Chodzieży Jacek Gursz. Zamiast Michała Ficka Radek Lonka (2).
Fot. Piotr Kurek

Trzeci na mecie na Mega był Mateusz Laszczyk ze Sławna (Agrochest Team), czwarty - Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), piąty Filip Jeleniewski z Podanina (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński-Bikes), szósty - Tomasz Jaworski (Baltic Home Świnoujście).

Wśród kobiet na Mega triumfowała Magdalena Hałajczak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) przed Darią Kasztaryndą z Chodzieży (Cellfast MTB Bike Team) i Dominiką Nowacką z Poznania (Polart Nutraxx Team). Miejsca od 4. do 6. zajęły: 4. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz (Med Bike Team), 5. Edyta Swat (SWAT Team) i 6. Małgorzata Gogolewska (Gogol MTB Team).


Magdalena Hałajczak jedzie po kolejne zwycięstwo w maratonie MTB.
Fot. Karolina Stefaniak

Na Mini triumfowali: Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team) i Przemysław Nalewaj (REAL 64-sto MTB Team).


W losowaniu głównej nagrody szczęście uśmiechnęło się do Moniki Rerek z Wyrzyska.
Fot. Piotr Kurek

Można zatem powiedzieć, że kolarze z Leszna, koledzy Marka Konwy (też 64-sto) dziś w chodzieskim lesie byli nie do pokonania. Cieszyć się może z tego prezes klubu Wojciech Mizuro - dziś nieobecny w okolicach Gontyńca.

Trasę wyznaczał w terenie Roman Kołodziejczyk. Chwalili ją startujący. Najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników honorował Jacek Gursz - burmistrz miasta, który w przeszłości trudził się na znanym sobie terenie jako uczestnik Skandia Maraton Lang Team.

Kolejna edycja cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB w czerwcu, piątego w Wyrzysku.

                                             Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL