R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902321 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Dwa maratony MTB w jeden weekend

 

Cezary Zamana zaprasza do Torunia i Bydgoszczy


Cezary Zamana zaprasza w piątek do Torunia, w sobotę do Bydgoszczy.

W sobotę 4 maja, w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy, odbędzie się trzeci maraton letniego cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. Rowerowe imprezy organizowane przez Cezarego Zamanę, dzięki zróżnicowanym dystansom, ciekawym lokalizacjom i prawdziwej kolarskiej rywalizacji, przyciągają licznych wielbicieli amatorskiego kolarstwa terenowego. Pula nagród w cyklu letnim wynosi 200 tysięcy złotych.

Dzień przed maratonem w Bydgoszczy, pasjonaci MTB spotkają się Toruniu (piątek, 3 maja). Dwa maraton w jeden weekend to świetna, niepowtarzalna w Polsce okazja na aktywny wypoczynek i rowerową majówkę. Nie zabraknie rywalizacji na najwyższym poziomie w leśnych plenerach doliny Brdy Nadleśnictwa Żołędowo, a także rodzinnych atrakcji w pięknie położonym w miasteczku sportowym w Leśnym Parku Myślęcinek. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w mini-wyścigu, doskonalić swoją jazdę na rowerkach biegowych Puky Race oraz bawić się na placu zabaw. Po maratonie w Bydgoszczy, wśród posiadaczy Pakietu Max oraz zawodników, którzy wystartują w maratonach w Toruniu i Bydgoszczy, wylosowane zostaną 2 rowery Merida BIG NINE EG TFS-D, każdy o wartości 3999 złotych.

W Bydgoszczy zawodnicy mogą wybierać spośród trzech dystansów, gwarantujących rywalizację na miarę ich możliwości. Dystans Hobby, który liczy 8 km, dedykowany jest przede wszystkim dzieciom i ich opiekunom. Będzie poprowadzony szeroką trasą o zmiennej nawierzchni, z jednym dłuższym podjazdem i łatwym, leśnym serpentynowym zjazdem. Dystans Fit, w większości poprowadzony po leśnych, miejscami technicznych przejazdach nad Brdą, będzie miał 25 km. Jest to dystans dla średniozaawansowanych uczestników i osób zaczynających swoją przygodę w maratonach. Natomiast liczący 55 km dystans Mega jest wyzwaniem przeznaczonym dla wytrzymałych i doświadczonych zawodników. Będzie na nim więcej technicznych singieltracków, jak i stromych, krótkich, wydolnościowych podjazdów i szybkich zjazdów.

Bezpieczny start sektorowy, przemyślanie zaprojektowana trasa każdego dystansu, zabezpieczona przez wykwalifikowane służby i doświadczony zespół terenowych ratowników medycznych zapewnią zawodnikom komfortowe warunki do emocjonującej rywalizacji.

Głównym partnerem maratonu są Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy, dzięki którym uczestnicy będą mieli zagwarantowany dostęp do czystej, wysokiej jakości Wody Bydgoskiej.
Cezary Zamana wraz z Mazovia MTB pragnie podkreślić wpływ uprawiania sportów wytrzymałościowych na świeżym powietrzu na zdrowie, w szczególności na ciśnienie tętnicze. W ramach akcji "Ciśnienie na Życie" każdy z uczestników oraz osób towarzyszących będzie mógł wziąć udział w bezpłatnym badaniu pomiaru ciśnienia.

Do dyspozycji zawodników będzie przygotowane zaplecze, pogotowie serwisowe rowerów, stoiska z odzieżą kolarską, odżywkami i częściami rowerowymi, myjnią rowerową oraz wypożyczalnia rowerów. Po kolarskich zmaganiach, na uczestników czekał będzie posiłek regeneracyjny. Na trasie maratonu znajdować się będą bufety z napojami izotonicznymi oraz energetycznymi batonami. Osobom towarzyszącym zawodnikom, lokalizacja bazy w Parku Myślęcinek gwarantuje wiele atrakcji m.in. parostatek pływający po stawach w okolicy startu, lunapark, ogród botaniczny, piękne tereny na spacer i odpoczynek nad wodą.


3 maja
Merida Mazovia MTB Marathon 2013

Organizator: Stowarzyszenie Rowerowe Zielony Szlak
Gdzie: Toruń - MotoArena
Start: godzina 11 - dystanse Giga, Mega, Fit, godzina 11.15 - dystans Hobby. Biuro zawodów czynne w czwartek od 12 do 18, w piątek od 8 do 10.30. Trzy dystanse do pokonania: Hobby - 10 km, Fit - 25 km, Mega - 55 km, Giga - 85 km.
Więcej informacji: http://www.mazoviamtb.pl


4 maja
Merida Mazovia MTB Marathon 2013

Organizator: Stowarzyszenie Rowerowe Zielony Szlak
Gdzie: Bydgoszcz - Myślęcinek
Start: godzina 11 - dystanse Mega, Fit, godzina 11.15 - dystans Hobby. Biuro zawodów czynne w piątek od 12 do 18, w sobotę od 8 do 10.30. Trzy dystanse do pokonania: Hobby - 8 km, Fit - 25 km, Mega - 55 km.
Więcej informacji: http://www.mazoviamtb.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL