R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900155 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Wszyscy męczyli się w słońcu

 

Ekstremalne warunki w Żerkowie


Mariusz Gil wygrał w Żerkowie ekstremalny wyścig w słońcu. 19 czerwca 2022.
Fot. FOTOMTB.pl

Wszyscy męczyli się w słońcu. Tak można w wielkim skrócie określić warunki pogodowe, w jakich przyszło rywalizować uczestnikom szóstej edycji prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Żerkowie. Startowało ponad 250 osób, nie wszyscy dojechali do końcowej kreski.

Upał, upał, upał. – Bardzo trudno się jedzie, jeśli temperatura powietrza jest wyższa od ciepłoty własnego ciała - to zdanie jednego ze startujących. – Na moim komputerku pojawiła się liczba 39, tyle było stopni Celsjusza - mówił Adam Krępeć z Watahy Przemków.

Zawodnicy, bez względu na poziom wytrenowania i pokonywaną trasę, cierpieli. Kibice szukali desperacko cienia. wszystkim (organizatorom, sędziom, strażakom i spikerowi też) nie było łatwo.  


Elita mężczyzn na podjeździe. Na prowadzeniu Hubert Semczuk.

Fot. FOTOMTB.pl

Najwięcej wysiłku w jazdę włożyli startujący na dystansie Giga, 63 kilometrów. Po pierwszej rundzie pod wieżą telewizyjną jako pierwszy pojawił się Mariusz Gil (Euro Bike Team). Za nim jechali Grzegorz Grabarek (TBM Systems), Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent Team) i Hubert Semczuk (Strefa sportu MW Invest). Po drugim okrążeniu kolejność była następująca: Gil, Semczuk i Mikler. I w tej też kolejności wjeżdżali na metę zawodnicy elity. Zmęczeni, na granicy omdlenia. Niektórzy zawodnicy zeszli z trasy, by nie ryzykować zdrowiem.

– Lubię tu startować, na tych górkach i wzniesieniach - za linią mety mówił Mariusz Gil. Wygrał tutaj przed rokiem maraton MTB "Kaczmarka", w niedzielę powtórzył swój sukces z czerwca 2021. I był, jak inni, zmęczony.

Na dystansie Giga wystartowały 24 osoby, w tym jedna pani. Do końcowej kreski, dojechało 16 mężczyzn. Na Mega triumfowali Idalia Banaś i Łukasz Pihulak (oboje Seven Perceptus Team), startowało 39 mężczyzn i pięć pań (wszyscy z tego dystansu dojechali do mety). Izabela Dorynek (Torpol Racing Team) i Przemysław Mikołajczyk (Agrochest Team) i Izabela Dorynek (Torpol Racing Team) okazali się najlepsi na Mini. W młodzikach zwyciężali: Maja Tołacz (UKS Koźminianka Koźminek) i Bartosz Bartkowiak (REAL 64-sto). Rowerową zabawę miały dzieci.

Kolejna edycja "Kaczmarka" już w lipcu - trzeciego w wielce gościnnych dla rowerów i kolarstwa Polkowicach.

                                      Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL