R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878620 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Niepocieszony Andrzej Kaiser

 

Kolarskie emocje w Bytowie już za nami


Bartosz Banach (2024) z Gdańska najszybciej finiszował w Bytowie.

Blisko 1100 osób zawitało do Bytowa by rywalizować w w sobotę w piątej edycji Skandia Maraton Lang Team 2013. Na uczestników czekały cztery dystanse, malownicza leśna trasa, jeziora i atmosfera wielkiego kolarskiego święta. Kaszubskie miasto miłośników MTB ugościło po raz drugi z rzędu.

Tutaj zaczynał Czesław Lang

Startu w swoim rodzinnym mieście nie mógł sobie odpuścić Czesław Lang. Dyrektor generalny firmy Lang Team podjął wyzwanie i stanął na starcie dystansu Medio (63 km). Na mecie wicemistrz olimpijski z Moskwy pojawił się po 2 godzinach i nieco ponad 23 minutach. Efekt? Podium a konkretnie trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

- Rywalizacja na trasie była bardzo przyjemna, tworzyły się grupki, w których każdy starał się utrzymać narzucone tempo. To była świetna zabawa i zachęcam wszystkich do udziału w kolejnych edycjach - mówi Czesław Lang.

Przed startem organizator Tour de Pologne, triumfator TdP z roku 1980, wyciągnął ręce w górę, by... pozdrowić Euzebiusza Marciniaka, swego pierwszego kolarskiego trenera, który obserwował start kolarzy ze swego mieszkania. Był to moment wielce wzruszający, zarówno dla mistrza Czesława, jak i jego byłego szkoleniowca.

Duża frekwencja

Brak ograniczeń wiekowych, cztery dystanse i atrakcyjne trasy dostosowane do zróżnicowanego poziomu uczestników przyciągnęły do Bytowa ponad 1000 kolarzy.


Pamiątkowe zdjęcie z Bytowa ekipy Mbike. Od lewej: Artur Majewski, Tomasz Majewski, Aleksander Dorożała, Dariusz Zawistowski, Daniel Pepla, Ania, Paweł Zakowicz, Artur Mioduszewski, Andrzej Nienałtowski, Urszula Luboińska oraz salutujący Paweł Baranek.

- Na dłuższych dystansach trasa, wbrew pozorom, nie należała do łatwych. Na jednej z rund mieliśmy około 400 metrów przewyższenia - to mogło sprawić zawodnikom dużo trudności. Kolarze jechali szerokimi duktami leśnymi oraz ścieżkami polnymi i mogli się stosunkowo łatwo wyprzedzać. Tym razem było sucho, więc na metę zawodnicy nie docierali ubłoceni, za to mocno zakurzeni - mówi Lech Piasecki, dyrektor ds. sportowych Lang Team.

Niepocieszony Andrzej Kaiser

Skandia Maraton Lang Team to także arena rywalizacji licencjonowanych kolarzy o Puchar Polski w maratonie MTB. W Bytowie już po raz czwarty zawodnicy walczyli o kolejne w tym sezonie punkty.

Wśród pań równych sobie nie miała poznanianka Magdalena Hałajczak (Corratec Team). Wśród panów zwyciężył Bartosz Banach (Sante BSA Pro Tour) . Kolarze finiszowali z większej grupy.

- Finisz był bardzo szybki, bo na ostatnie kilometry dojechaliśmy w dużej grupie. W pewnym momencie zaatakował Radosław Rękawek, usiadłem mu na kole, a potem wyskoczyłem do przodu i wygrałem - mówił na mecie zwycięzca Bartosz Banach z Gdańska.

Bytowianin Andrzej Kaiser zajął szóste miejsce, choć zapewne liczył na więcej. I wydawał się być w sobotę niepocieszony. Chciał wygrać, przed rokiem był trzeci - tym razem szóste miejsce dalekie było od jego oczekiwań.

Nadleśnictwo Bytów

Trasa piątej edycji Skandia Maraton Lang Team przebiegała malowniczymi terenami Nadleśnictwa Bytów.

- Szczególne podziękowania należą się Nadleśnictwu Bytów. Przygotowanie trasy, wiodącej przez leśne tereny, to duże wyzwanie. Bez wsparcia nadleśniczego - pana Wacława Turzyńskiego byłoby nam ciężko - mówi Adam Siluta, prezes Lang Team. - Trud się opłacił, bo uczestnicy Skandia Maraton Lang Team byli zachwyceni Kaszubami i przygotowaną trasą - dodaje Adam Siluta.

Kolejna i ostatnia tegoroczna edycja Skandia Maraton Lang Team 2013 odbędzie się 28 września w Kwidzynie.

Skandia Maraton Lang Team w Bytowie w Telewizji Polskiej

Relacje ze Skandia Maraton Lang Team w Bytowie będzie można obejrzeć w Telewizji Polskiej.
Reportaż z zawodów - w TVP Sport i TVP Info
TVP SPORT 21 czerwca, godz. 22.00; 22 czerwca, godz. 11.25; 24 czerwca, godz. 16.35
TVP INFO: 23 czerwca godz. 23.30

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL