R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902329 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Prezes Piotr Pawlak polubił
najwyższe miejsce na podium

 

Piąta edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB
w Nowej Soli z udziałem 360 cyklistów


Piąta edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli odbywała się w takich warunkach. Jedzie (na pierwszym planie - nr 339) Bartosz Bejm z Koła - zawodnik poznańskiego Corratec Teamu: szóste miejsce na dystansie Mini w klasyfikacji open, trzecie w kategorii M2.

W niedzielę, 26 sierpnia, odbyła się piąta edycja zawodów rowerowych z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Tym razem uczestnicy spotkali się w Nowej Soli, która po raz pierwszy gościła zawodników tego ponadregionalnego cyklu. Na starcie, z widokiem na malownicze okolice Odry, pojawiło się aż 360 cyklistów. W zależności od wybranego dystansu, do pokonania mieli 39 km (na dystansie Mini) lub 63 km na dystansie Mega.

– Trasa bardzo ciekawa, pełna podjazdów i zjazdów, ale też wyjątkowo trudna – oceniał Karol Wojtczak z klubu „2x3 Bike Team” ze Strzelec Krajeńskich wraz z kolegami klubowymi Piotrem Grzegorczykiem ze Słubic i Jackiem Kuzyninem z Choszczna. Wszyscy jechali na dystansie Mini.

Podobne zdanie mieli zawodnicy z Poznania - Bartosz Maniszewski z Sziols MTB Team i Krzysztof Kowalski z klubu Leds-C4 MTB Racing Team. Uznali trasę nowosolską za najtrudniejszą ze wszystkich dotychczasowych edycji cyklu, a byli na wszystkich maratonach Grand Prix Kaczmarek Electric w tym roku. - Było ciężko, sporo błota, ale za to duża satysfakcja po przyjechaniu na metę.

Trasa składała się najpierw z 8 -kilometrowego odcinka, który prowadził głównie szerokimi drogami polnymi na obrzeżach miasta aż do Otynia. Tam zaczynała się 23-kilometrowa runda najeżona krótkimi, ale stromymi podjazdami (na dystansie Mega oczywiście rundę trzeba było przejechać dwukrotnie). Jedną z atrakcji był podjazd pod naturalny tor saneczkowy w miejscowości Bobrowniki. Runda niemal w całości przebiegała po pięknych terenach leśnych, w okolicach rezerwatu Bukowa Góra.


Bartosz Kołodziejczyk wyrasta na klasowego kolarza MTB. 19-latek z Chodzieży w Nowej Soli na dystansie Mega zajął szóste miejsce w klasyfikacji open na dystansie Mega, wygrał w kategorii M2.

Dystans Mega najszybciej trasę pokonał Andrzej Kaiser z poznańskiego Corratec Team, drugi był Robert Banach z HP-Sferis, a trzeci Krzysztof Krzywy, również z Corratec Teamu. Wśród pań triumfowała Magdalena Hałajczak z Poznania (Corratec Team) przed Eweliną Ortyl z Wrocławia i Martą Balcerzak ze Skwierzyny.

Na dystansie Mini triumfowali Rafał Drozdek z UKS Peleton Nowa Sól, Marcin Malinowski z 2x3 Bike Team oraz Grzegorz Bem z UKS Peleton Nowa Sól. Wśród kobiet kolejność była następująca: 1. Agata Drozdek (Nowa Sól), 2. Ewa Mielcarek (Poznań), 3. Paulina Bielecka (Szczecin).


Piotr Pawlak na najwyższym miejscu podium. Nowa Sól, 26 sierpnia, piąta edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Z lewej Tadeusz Korzeniewski, z prawej Jacek Kuzynin.
Fot. Aleksandra Zygmont

W cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB startuje już kolejny rok z rzędu ekipa poznańskiego Corratec Teamu. Jej zawodniczki i zawodnicy regularnie wygrywają: na dystansie najdłuższym (jak w Nowej Soli Magdalena Hałajczak i Andrzej Kaiser), także na tym najkrótszym. Na listę, tych którzy stają na podium od pewnego czasu regularnie wpisuje się Piotr Pawlak, szef Corratec Teamu i zarazem prezes firmy Euro Bike Products.

Pan Piotr zadziwia doskonałą formą i w Nowej Soli na dystansie Mini zajął 17. miejsce w klasyfikacji open, w swej kategorii M4 był pierwszy. Za nim uplasował się Tadeusz Korzeniewski, pięciokrotny mistrz Polski w przełajach (Corratec Team). Obaj panowie jechali obok siebie cały czas, zmieniając się regularnie miejscami na trasie. Na ostatnich metrach prezes Piotr Pawlak pokazał nie po raz pierwszy kolarski ząb i takież też zacięcie, wygrywając o przysłowiowy błysk szprychy (o dwie sekundy) z utytułowanym zawodnikiem z Wałcza.

Gdyby policzyć ekipę Corratec Teamu w Nowej Soli - można się doliczyć kilkudziesięciu startujących. Młodych jak Bartosz Bejm z Koła, nabierających wprawy jak Dariusz Bejm z Koła (ojciec Bartka) i doświadczonych, jak Kazimierz Gogolewski (rocznik 1949) - zwycięzca w kategorii M6 na dystansie Mini.

Organizatorem piątej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli oraz Uczniowski Klub Peleton przy Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli.

Wyniki maratonu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli na stronie http://www.online.datasport.pl/results664/

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL