nie zwalnia tempa

GKKG Winter Race 2016 w Skorzęcinie
z udziałem ponad 150 fanów MTB

Zimowy maraton MTB w Skorzęcinie zgromadził w niedzielę ponad 150 osób na starcie.

Przemysław Mocek z Ostrowa Wielkopolskiego wygrał w niedzielę zimowy wyścig rowerowy (GKKG Winter Race 2016) w Skorzęcinie na dystansie 30 kilometrów. To już kolejny w tym roku sukces młodego kolarza, który dwa tygodnie temu zwyciężył w maratonie MTB w Murowanej Goślinie.

Co tu dużo mówić, GKKG Winter Race 2016 zapisuje się jako rekordowy pod względem frekwencji. 41 osób wystartowało na dystansie 15 km, a aż 113 na dystansie 30 km. Zawodnicy przyjechali nie tylko z Gniezna, a także z Poznania, Bydgoszczy, Torunia, Piły, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i wielu innych miejscowości. Na liście startowej pojawiły się nazwiska rozpoznawalne wśród kolarzy.

Carmen Głowacka z Poznania, po dwóch latach przerwy, dokonała efektownego powrotu na maratonowe trasy.

W wyścigu na 15 km najszybszy okazał się junior Dawid Godlewski (reprezentujący klub UKS Sportowiec Piła), natomiast rywalizację na trasie 30 km wygrał Przemysław Mocek (Ostrowska Kawaleria Kolarska), wyprzedzając nieznacznie Rafała Szturo z Torunia oraz Huberta Semczuka z Wyrzyska. Zwycięzca uzyskał czas 1:04:56, taki sam miał torunianin, trzeci zawodnik był o sekundę później na mecie.

Przemysław Mocek wygrał dwa tygodnie temu zimowy maraton MTB w Murowanej Goślinie. Jego sukces w Skorzęcinie jest sygnałem dla wielkopolskiego środowiska kolarstwa górskiego, że z ostrowianinem trzeba będzie się bardzo, ale to bardzo liczyć.

Sylwia Stachowiak u progu sezonu 2016 jest w dobrej formie. Z  lewej mąż Tomasz Stachowiak.

W Skorzęcinie nie zabrakło pań. Na dystansie 15 km pierwsze miejsce zajęła Bożena Łącka z Klęki przed Carmen Głowacką z Poznania (wielka radość ojca Jacka Głowackiego) i Kingą Lorenz-Dzibiuch. Na dłuższej trasie (30 km) trzy pierwsze panie to: 1. Karolina Ruta (Motiv Home Team), 2. Sylwia Stachowiak (Bieniasz Rowerownia Team) i 3. Paulina Zalaszewska (Supersportowy Team).

Pogoda wpasowała się idealnie w ideę wyścigu – było odpowiednio zimno, ale nie spadła ani jedna kropla deszczu, pozwoliło to na sprawne przeprowadzenie zawodów. Trasa poprowadzona była malowniczymi drogami otaczającymi jezioro Białe. Nie brakowało pięknych widoków oraz ciekawych, wąskich ścieżek.

Dobra wiara z Gniezna organizuje imprezę w Skorzęcinie.

Kolarze miejscowej grupy Satpol GKKG pojawili się na starcie bardzo liczną grupą, co spowodowało, że wszędzie można było zauważyć ich charakterystyczne pomarańczowe stroje.

Na zakończenie imprezy wręczone zostały puchary oraz nagrody ufundowane przez sklep Green Bike, mieszczący się w Gnieźnie przy ulicy Sobieskiego. Winter Race 2016 w Skorzęcinie - start, meta i podium obok Hotelu Biały - odbywał się pod patronatem prezydenta miasta Gniezna Tomasza Budasza.

Wspólne foto na zakończenie imprezy.

Z kronikarskiego obowiązku trzeba napisać, że była to druga odsłona zimowych zmagań na rowerach w tym miejscu. Winter Race na pewno wróci do Skorzęcina za rok!