R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826595 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
1 maja Powerade Volvo MTB Marathon
w Murowanej Goślinie

 

Kolejna zmiana kolejnego terminu
popularnej imprezy sportowo-rekreacyjnej


Przed rokiem, 14 kwietnia 2012, w Murowanej Goślinie wystartowało prawie tysiąc kobiet i mężczyn.

1 maja 2013 w Murowanej Goślinie odbędzie się Powerade Volvo MTB Marathon. To jest decyzja ostateczna. Poinformowali mnie o tym dziś, 11 kwietnia, Grzegorz Golonko oraz przedstawiciele władz Murowanej Gośliny.

Ośma edycja Powerade Volvo MTB Marathon, najstarszego ogólnopolskiego maratonu na rowerach górskich w Wielkopolsce (pierwszy raz odbył się w czerwcu 2006 roku), była zaplanowana na najbliższą niedzielę - na 14 kwietnia. Puszcza Zielonka, po której mieli jechać zawodnicy, nadal jest pokryta śniegiem, drogi są nieprzejezdne i stąd zapadła konieczność przeniesienia imprezy na inny termin: 19 maja. Tak postanowili niedawno wspólnie jej organizatorzy: władze Murowanej Gośliny i Grzegorz Golonko - główny organizator Powerade Volvo MTB Marathon.

W środę 10 kwietnia Grzegorz Golonko poinformował mnie, że - biorąc po uwagę sytuację w górach (Sudety), gdzie leży ponad jeden metr śniegu - dokona zmiany terminów swych maratonów MTB w ten sposób, że 5 maja odbędzie się Powerade Volvo MTB Marathon w Murowanej Goślinie, zaś 18 maja impreza w Złotym Stoku (pierwotnie planowana na 4 maja).

O jego decyzji napisałem tego samego dnia, czyli 10 kwietnia. Dziś, 11 kwietnia, o poranku okazało się, że te terminy - z różnych przyczyn - są już nieważne, nieaktualne.

Nowe i obowiązujące to 1 maja 2013 (środa) w Murowanej Goślinie i 19 maja (niedziela) w Złotym Stoku.

1 maja
Powerade Volvo MTB Marathon 2013

Organizator: G&G Promotion, Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
Gdzie: Murowana Goślina - Nowy Rynek, os. Zielone Wzgórza
Start: godzina 10.00 - dystans Giga, godzina 11.00 - dystans Mega, godzina 11.15 - Mini. Biuro zawodów czynne w sobotę od godziny 16 do 21, w niedzielę od 7.00 do 9.30. Trzy dystanse do pokonania: Mini - 36 km, Mega - 72 km, Giga - 110 km.
Więcej informacji: http://www.mtbmarathon.pl

19 maja
Powerade Volvo MTB Marathon 2013

Organizator: G&G Promotion
Gdzie: Złoty Stok
Start: godzina 10.00 - dystans Giga, godzina 11.00 - dystans Mega, godzina 11.15 - Mini. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 16 do 21, w sobotę od 7.00 do 9.30. Trzy dystanse do pokonania: Mini - 18,5 km, Mega - 39,2 km, Giga - 77,5 km.
Więcej informacji: http://www.mtbmarathon.pl

25 maja
Powerade Volvo MTB Marathon 2013

Organizator: G&G Promotion
Gdzie: Krynica-Zdrój - Nowy Dom Zdrojowy (główny deptak)
Start: godzina 10.00 - dystans Giga, godzina 11.00 - dystans Mega, godzina 11.15 - Mini. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 16 do 21, w sobotę od 7.00 do 9.30. Trzy dystanse do pokonania: Mini - 26,8 km, Mega - 52,2 km, Giga - 75,1 km.
Więcej informacji: http://www.mtbmarathon.pl

Kilka zdań komentarza

"Teoria jest szara, wiecznie zielone jest drzewo życia". Ta piękna sentencja autorstwa Johanna Wolfganga Goethego w pełni oddaje to, co dzieje się w tym roku z kalendarzem maratonów MTB w Polsce. To, co było już ustalone i zaplanowane w roku ubiegłym, zaklepane na sto procent, trzeba zmieniać, gdyż warunki pogodowe zmuszają do korekty terminów, przesunięcia imprez w czasie.

Grzegorz Golonko organizuje maratony od lat, terminy swych imprez podaje z dużym wyprzedzeniem. W tym roku zmierzył się, jak i inni - Cezary Zamana (Otwock), Maciej Grabek (Wrocław) i Wojciech Gogolewski (Wągrowiec), którzy robią zawody dla pasjonatów MTB, z przedłużonymi warunkami zimowymi, nadmiarem śniegu i skutkami z tego wynikającymi.

Mam nadzieję, że to już ostatnie komplikacje pogodowo-terminowe w tym sezonie, ale pamiętam, że w roku 2010 powodzie w Polsce sprawiły także wiele kłopotów organizatorom zawodów kolarskich, którzy w zaistaniałej sytuacji dokonywali korekt w kalendarzu swych imprez.

                                                                       Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL