Magdalena Hałajczak i Bartosz Banach
jubileuszowo triumfują na Giga

Dziesiąty maraton MTB "Michałki" w Wieleniu
rozpisany na rywalizację 500 rowerów

14 września 2013 o godzinie 10.00 na dystansach Giga (100 km) i Mega (57 km) wystartowało 264 kobiet i mężczyzn.

Magdalena Hałajczak z Poznania (Corratec Team) i Bartosz Banach z Gdańska (Sante BSA Tour) wygrali w sobotę 14 września w Wieleniu rywalizację na dystansie Giga (100 kilometrów) podczas maratonu MTB "Michałki 2013". Była to jubileuszowa, dziesiąta już edycja imprezy, w której wzięło udział (dokładnie) 500 kobiet i mężczyzn z całej Polski. Na linię mety trzech dystansów dojechało 481 startujących.

Bohaterem imprezy był Bartosz Banach z Gdańska, który wygrał na dystansie Giga w rewelacyjnym czasie - 03:45:32 h. Drugie miejsce, ze stratą 8 sekund do zwycięzcy, zajął Krzysztof Krzywy z Gdańska (Sante BSA Tour). Obaj ci zawodnicy zaatakowali 40 kilometrów przed metą, zdołali narzucić mocno tempo i utrzymali je do końcowej kreski.

Bartosz Banach wygrał maraton MTB "Michałki" na dystansie Giga już po raz trzeci: poprzednio zwyciężał w latach 2006 i 2009.

Bartosz Banach zwycięsko dojeżdża do mety, za chwilę podniesie ręce w górę.

Magadalena Hałajczak triumfowała na Giga, to już jej piąte zwycięstwo na tym dystansie.

Trasę Mega (57 km) najszybciej przejechał Michał Górniak przed swym bratem - Pawłem Górniakiem (obaj z Piły - Rybczyński CityZen MTB Team) i Rafałem Chmielem (FSL VERUS AOK.PL), wśród kobiet - Małgorzata Zellner z Poznania (Corratec Team).

Trzech najlepszych zawodników z dystansu Mega: Michał Górniak (149), Paweł Górniak (150) i Rafał Chmiel.

Dystans Mini (34 km) padł łupem Mateusza Lewandowskiego z Kórnika (UKS Jedynka Limaro Kórnik. Agnieszka Baczuń z Gorzowa Wielkopolskiego (Aga MTB Team) była najszybszą kobietą.

Z kronikarskiego obowiązku podaję, że o godzinie 10.00 na trasę ruszylo 264 maratończyków (Giga - 60, Mega - 204), pół godziny później pedałowanie rozpoczęło 236 osób z dystansu Mini.

Tomasz Szymański z Poznania jako ostatni ukończył ukończył "Michałki" w Wieleniu. 24-latek z Poznania zadebiutował w maratonie MTB i... to od razu na dystansie Giga (100 kilometrów). Wypełniony po brzegi zawodnikami i kibicami stadion sportowy bił mu gromkie brawa.

Po raz kolejny podczas Michałków odbyły się zawody dzieci: wzięło w nich udział aż 119 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów.