Jestes 41032907 gosciem na naszej stronie
Prezent dla córki Poli

Pewne zwycięstwa w Rydzynie
Marka Konwy i Aleksandry Dawidowicz

Marek Konwa (z lewej) i Rafał Hebisz - dwaj najlepsi zawodnicy na trasie Giga. Ostatnie chwile przed startem. Rydzyna, 15 kwietnia 2018.

1107 osób przyjechało do Rydzyny, by wystartować w inauguracyjnej edycji maratonu z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. W sprzyjających okolicznościach przyrody, dla wszystkich startujących, na najdłuższym dystansie (Giga - 70 km) pewnie triumfowali Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Aleksandra Dawidowicz (REAL 64-sto). Najkrótszą trasę (Mini, 27 km) najszybciej w imponującym stylu pokonał Mateusz Mróz, były kolarz szosowy.

Marek Konwa przed startem tu i ówdzie powiedział, że kilka dni temu, 11 kwietnia, został po raz kolejny ojcem. Ma dwuletniego syna, w środę na świat przyszła dziewczynka imieniem Pola. – Dla niej pojadę i postaram się wygrać - powiedział.

Aleksandra Dawidowicz na najwyższym miejscu podium.

Etatowy reprezentant Polski w kolarstwie górskim od startu pedałował mocnym tempem. Jego rywale dotrzymywali mu koła do, mniej więcej, 15 kilometra. – Od tego momentu jechałem sam, ponad 50 kilometrów. I tak też solo wjechałem na końcową kreskę - powiedział zawodnik mieszkający od kilku lat w Bielsku-Białej. Jego czas - 2:59:07.

To kolejne zwycięstwo Marka Konwy w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. – Jeśli tylko nie będzie kolizji terminów ważnych moich startów jako reprezentanta Polski z imprezami pana Cezarego Kaczmarka, pojawię się jeszcze w tych ostatnich. I to zapewne kilka razy - podkreślił.

Drugi na mecie Rafał Hebisz (Srebrna Góra MTB Team), były trener kadry narodowej MTB, przyjechał na nią prawie 5 minut za Konwą (3:03:59). Trzecie miejsce wywalczył Grzegorz Grabarek z Leszna (REAL 64-sto) - 3:07:19.

Mateusz Mróz w wielkim stylu pokonał jako pierwszy trasę Mini.

Wśród kobiet na najdłuższym dystansie pewnie triumfowała Aleksandra Dawidowicz (debiutująca dziś w barwach leszczyńskiego REAL 64-sto) przed Magdaleną Sadłecką (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Barbarą Borowiecką (Szczepan Bike - Giant Gorzów Wielkopolski).

Z dystansem Giga uporały się 73 osoby - w tym pięć pań.

Na trasę Mini (27 km) ruszyło 621 osób (67 kobiet). Powody do ogromnej satysfakcji miał dziś Mateusz Mróz (Galibier Bike Fun Team), były kolarz szosowy, który po starcie narzucił bardzo mocne tempo jazdy, szybko zgubił rywali i samotnie zwycięsko wjechał na metę. Jego czas - 0:52:30.

Najlepsi zawodnicy elity na dystansie Giga.

Do Rydzyny przyjechali kolarze z całej Polski. Był Zbigniew Krzeszowiec z Gliwic (były reprezentant Polski na Wyścig Pokoju, 70-latek), Arek Petka z Lęborka, Tomasz Jaworski ze Świnoujścia i Piotr Cibart ze Szczecina, Rafał Kubacki z Legnicy, Andrzej Jaroszonek z Barlinka. Sabina Lengert upodobała sobie maratony MTB Kaczmarek Eletric i dziś przyjechała z Berlina (klub Velonistas), by pewnie triumfować na Mega (50 km) w kategorii M4+.

Drużynowo dziś zwyciężyła ekipa REAL 64-100 w składzie Aleksandra Dawidowicz, Grzegorz Grabarek, Wojciech Mizuro i Bartosz Wujczak. Zdobyli oni 3314 punktów, "Eurobajki" zajęli drugie miejsce - punktów 3262. Seven Perceptus był trzeci - 3030 pkt.

Następna edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 13 maja w Sulechowie.