R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867332 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
30 czerwca maratończycy MTB
spotykają się w Cybince

 

Z Krzysztofem Murdzą rozmawia Piotr Kurek


Krzysztof Murdza (z lewej) i Jarosław Misiołek - główni organizatorzy maratonu MTB w Cybince.

– Verus K-SSSE Maraton MTB 2012 odbędzie się w sobotę 30 czerwca w Cybince, w województwie lubuskim. Jak przebiegają przygotowania do imprezy i jakie zmiany w porównaniu z zeszłym rokiem wprowadzili organizatorzy, Wielkopolskie Rowerowanie pyta głównego z nich, Krzysztofa Murdzę.

– Przygotowania zaczęliśmy już w październiku zeszłego roku. Teraz, kiedy praktycznie wszystkie szczegóły mamy dograne, widać, że było warto. W edycji 2012 najważniejsze zmiany to: dodatkowy sponsor tytularny, a więc Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Firma spedycyjna Verus Logistics zwiększyła dofinansowanie i została na pierwszym miejscu w nazwie, ponieważ zabiegał o to wielki pasjonat sportu i kolarstwa górskiego, jej prezes Jarosław Misiołek.

– Na jakich dystansach ścigać się bedą w tym roku pasjonaci MTB?

– Jeśli chodzi o trasę, to uatrakcyjniliśmy jej przebieg i zwiększyliśmy długość rundy do 26 kilometrów. Stąd uczestnicy ścigać się będą na dwóch dystansach: Mini (1 runda) i Mega (2 rundy).

– Jakie zmiany zostały poczynione od ubiegłego roku, jeśli chodzi o kategorie wiekowe?

– Słuchając uwag i sugestii zgłaszanych po zeszłorocznym maratonie, mocno zwiększyliśmy ilość kategorii wiekowych i tak, zarówno w Mini jak i Mega mamy 3 kategorie kobiece i 6 męskich, kategorie drużynowe i open. Dodatkowo na dystansie Mini rozegrane zostaną III Mistrzostwa Polski branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka), I Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Służb Mundurowych oraz przeprowadzimy dodatkową klasyfikację "wagową": 90 kg +, o Puchar Prezesa Stowarzyszenia FSL – Aktywni dla Powiatu, a wiec głównego organizatora maratonu. Nasz wyścig znajduje się również w cyklu III Lubuskiego Grand Prix MTB Amatorów.

– Przed rokiem w Cybince było wiele wartościowych nagród. Jak będzie w tym roku?

– Pula nagród w tegorocznych zawodach to ponad 45 tysięcy złotych, co jak na jednodniowe zawody, to naprawdę sporo. Nagrody finansowe przewidujemy w trzech kategoria dystansu Mega: K2, M2 i M3, kategoriach drużynowych i kategoriach open. W pozostałych kategoriach atrakcyjne nagrody rzeczowe. Natomiast wśród wszystkich uczestników zostaną wylosowane: tygodniowa wycieczka na hiszpańskie wybrzeże Costa Brava ufundowana przez BikeStation.pl (pakiet wartości około 4 tysięcy złotych), 4 rowery górskie, TV LCD i kilka nagród niespodzianek.

– Przed rokiem najmłodsi w czerwcowym słońcu mieli okazję do sportowej rywaliacji.

– Przy maratonie odbędzie się, jak co roku, wielki Festyn Rowerowy dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat (6 wyścigów i 12 kategorii wiekowych – 6 dziewczęcych i 6 chłopięcych). Każde dziecko na mecie otrzyma pamiątkowy dyplom i medal, a najlepsi puchary i nagrody. Dodatkowo wśród startujących dzieci rozlosujemy 2 rowery górskie.

– Co zawiera pakiet startowy?

– Warto również wspomnieć o pakiecie startowym. Zawiera on: t-shirt maratoński, napój i baton energetyczny, pyszny obiad, chipowy pomiar czasu, pamiątkowy numer startowy, ubezpieczenie NW, zabezpieczenie medyczne i ratownicze, możliwość umycia roweru i wzięcia prysznicu po zawodach.

– Impreza w Cybince z roku na rok się rozrasta, przybywa zapewne jej patronów?

– Tak. Na koniec patroni honorowi. W tym roku patronat nad imprezą objęli: wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak, wojewoda lubuski Marcin Jabłoński, starosta słubicki Andrzej Bycka oraz prezes Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Artur Malec.

– Nie pozostaje zatem nic innego, tylko w sobotę 30 czerwca być w Cybince.

– Serdecznie zapraszam na naszą imprezę, a wszystkie szczegółowe informacje (w tym regulamin) oraz możliwość zgłoszenia on-line, znajdują się na stronie internetowej wyścigu: http://veruslogistics.pl/verusmaraton/.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL