R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878617 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
867 maratończyków w Olejnicy

 

Aleksandra Dawidowicz i Marek Konwa triumfowali podczas pierwszych zawodów cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2014


Aleksandra Dawidowicz zmierza do mety.
Fot. Piotr Kurek

867 zawodniczek i zawodników z całej Polski zjawiło się dziś w Olejnicy na inaguracji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. W imprezie wystartowało troje olimpijczyków: Aleksandra Dawidowicz i Marek Konwa (kolarstwo górskie - oboje Londyn 2012) oraz Patryk Piasecki (żeglarstwo - Pekin 2008), który także ściga się na rowerze górskim i dzień wcześniej wygrał maraton Czesława Langa i Skandii w Warszawie na najdłuższym dystansie (Grand Fondo - 81 km).

W najważniejszym wyścigu, Mega - dystans 62 km, triumfowali olimpijczycy z Londynu: Aleksandra Dawidowicz i Marek Konwa. Na trasie Mini (35 km) pierwsze miejsca zajęli: Julia Dura i Michał Górniak.


Ruszyli na dystansie Mega: Michał Kowalczyk (od lewej), Marek Konwa i Mariusz Kowal.
Fot. Piotr Kurek

Inauguracja cyklu, już piąta, Grand Prix Kaczmarek Electric MTB odbyła się przy pięknej pogodzie, w ładnej okolicy, z udziałem prawie 900 startujących. To rekord uczestnictwa w imprezie, która z roku na rok zyskuje rozgłos w kraju i ściąga najlepszych zawodników polskiego MTB.

 
Dziesiątka najlepszych na dystansie Mega: Piotr Konwa (od lewej - 2. miejsce), Marek Konwa - zwycięzca, Mariusz Kowal (3. miejsce), Bartosz Banach (4. miejsce), Bogdan Czarnota (5. miejsce), Krzysztof Krzywy (6. miejsce), Rafał Hebisz (7. miejsce), Andrzej Kaiser (8. miejsce), Patryk Kaczmarczyk (9. miejsce), Przemysław Ebertowski (10. miejsce). Trzech najlepszych otwiera szampany.
Fot. Piotr Kurek

Nie inaczej było i dziś, gdy do Olejnicy przyjechali: Aleksandra Dawidowicz, Marek Konwa, Piotr Konwa, Bartosz Banach, Andrzej Kaiser, Mariusz Kowal, Patryk Piasecki, Bogdan Czarnota, Przemysław Ebertowski, Krzysztof Krzywy, Rafał Hebisz, Michał Kowalczyk, Mariusz Gil, Kacper Szczepaniak, Michał Putz, Rafał Chmiel, Tadeusz Korzeniewski i wielu, wielu innych zawodników.

 
Kolarski peleton w przemęckim lesie.
Fot. Piotr Kurek

Maraton MTB odbywał się w Wielkopolsce, na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Zawodnikom towarzyszyły rodziny. Kibiców było sporo, emocji nie brakowało. W roli gwiazd wystąpili ci, którzy od lat reprezentują Polskę na mistrzostwach świata i Europy, na igrzyskach olimpijskich, czyli Aleksandra Dawidowicz i Marek Konwa.


Wczoraj startowali w Warszawie w Skandia Maraton Lang Team, dziś w Olejnicy. Piotr Pawlak (od lewej) i Patryk Piasecki - żeglarz, olimpijczyk z Pekinu, zawodnik JBG-2 od tego sezonu i sobotni triumfator Skandia Maraton Lang Team w Warszawie na najdłuższym dystansie.
Fot. Piotr Kurek

Wygrali swe wyścigi samotnie, bez presji, pokazując mistrzowską klasę międzynarodową. Otrzymali od kibiców brawa, od organizatorów piękne puchary i premie finansowe. Nagrody pieniężne otrzymało dziesięciu mężczyn i pięć kobiet (w sumie 5450 złotych).


Najmłodsze dzieci za chwilę wystartują.
Fot. Piotr Kurek

Każdy kto był dziś w Olejnicy - musi przyznać: to była niezwykle udana impreza sportowo-rekreacyjna. Ścigały się także dzieci oraz młodzicy i juniorzy.


Marek Konwa na mecie.
Fot. Piotr Kurek

Wyniki na stronie http://www.domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=1245

                                                                       Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL