R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41631779 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Szybka jazda we Włoszakowicach

 

Maraton MTB "Za klangorem żurawi"


To był niezwykle udany maraton MTB: w ładnej okolicy i w jesiennym słońcu, z udziałem znanych zawodników.
Fot. Piotr Kurek

Świeciło słońce, dmuchał troszeczkę wiatr, na trasie nie brakowało piachu, kamieni i korzeni. Pasjonaci jazdy na rowerach górskich ścigali się dziś na terenie Nadleśnictwa Włoszakowice w maratonie MTB o niepowatrzalnym haśle "Za klangorem żurawi". Było ich w sumie 238. W niezwykle sympatycznej imprezie sportowo-rekreacyjnej uczestniczyło ponad 50 dzieci.

Na dystansie Mega (54 km, dwie rundy po 27 kilometrów) wystartowały 44 osoby, w tym trzy panie. Na końcową kreskę jako pierwsi dojechali, w takiej właśnie kolejności, trzej kolarze: Przemysław Rozwalka z Goniembic (Strefasportu.pl), Maciej Kasprzak z Poznania (REAL 64-sto) i Mikołaj Konieczny z Lipna (Team Hurom). Zwycięzca pedałował po zwycięstwo 2 godziny 4 minuty 40 sekund. Rywale wjechali na metę jedną sekundę za nim.


Trzy najlepsz panie na dystansie Mini oraz organizatorzy imprezy.
Fot. Piotr Kurek

Wśród pan wygrała Iwona Chyła z Leszna (REAL 64-sto) przed Kingą Mocek z Leszna (Fotografia MM.Foto-Eu) i Agatą Kurkiewicz z Poznania (bez przynależności klubowej).

Pechowcem na tej trasie był Radek Ostrwoski z Puszczykowa (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link). Dwukrotny uczestnik amatorskich szosowych mistrzostw świata (2018 - Varese we Włoszech, 2017 - Albe we Francji) po kilku kilometrach pedałowania musiał zakończyć jazdę: pękła mu rama!


Radość młodej zawodniczki i jej rodziny.
Fot. Piotr Kurek

158 osób ścigało się na trasie Mini (27 km). Triumfował 20-letni kolarz z Leszna Artur Jadczak, ścigający się na szosie w barwach TC Chrobry Scott Głogów. Drugi był Maciej Mogiłka z Leszna (Kross Euro-Rower.pl), trzeci - Mateusz Mróz z Czapur (Galibier BikeFun Team.pl). Wjechali oni prawie razem na metę, zwycięzcę i dwóch następnych zawodników dzieliła różnica dwóch sekund.

Pań na krótszej z maratonowych tras wystartowało czternaście. Zwyciężyła Julia Borowska z miejscowości Kąty (Kross Euro-Rower.pl) przed Renatą Głód z Leszna (Strefasportu.pl MW Invest) i Patrycją Langner ze Starego Bojanowa (ŚTC Śmigiel).


Przemysław Rozwalka na najwyższym miejscu podium, Maciej Kasprzak - drugie miejsce, Mikołaj Konieczny - trzecie oraz organizatorzy włoszakowickiego maratonu MTB.
Fot. Piotr Kurek

Rywalizowali juniorzy i młodzicy. Wielkie emocje wywołały wyścigi dzieci. Było na co popatrzeć, było komu kibicować. Maraton MTB o nazwie "Za klangorem żurawi" zorganizowali działacze Kołownika Włoszakowice z jego prezesem Grzegorzem Mierzyńskim na czele. Wspierały ich władze gminy i nadleśnictwa oraz miejscowy OSiR.

Imprezie przyglądał się i honorował najlepszych startujących wójt Włoszakowic Stanisław Waligóra, jeden z najbardziej znanych samorządowców w Wielkopolsce.

                                   Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL