R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41301946 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Spotykamy się w Gdańsku
na malowniczej edycji Skandii

 

Puchar Polski w maratonie MTB


Druga edycja Pucharu Polski w maratonie MTB odbyła się 3 maja 2015 w Połczynie-Zdroju. Na zdjęciu zawodnicy JBG-2 Professional Team z burmistrzem miasta Barbarą Nowak.
Fot. Piotr Kurek

Już w sobotę 13 czerwca kolejna odsłona Skandia Maraton Lang Team. Tym razem kolarze będą rywalizować na niezwykle malowniczej trasie w Gdańsku. Ta edycja będzie zaliczana do Pucharu Polski w maratonie MTB.

Sezon kolarskich imprez Lang Team rozkręca się w zawrotnym tempie. Jeszcze nie opadł kurz po zawodach w Rzeszowie, a już w najbliższy weekend kolejny przystanek w Gdańsku. Przystanek bardzo rowerowy, bo miasto wolności jest mocno związane z kolarstwem. W ubiegłym roku właśnie tu rozpoczął się zawodowy Tour de Pologne, a kolarze uczcili 25-lecie wolnej Polski uroczystym startem spod bramy Stoczni Gdańskiej. Tym razem w Gdańsku odbędą się dwie imprezy organizowane dla wszystkich chętnych kolarzy amatorów – Skandia Maraton Lang Team i Tauron Lang Team Race. – Od lat zachęcamy mieszkańców do aktywnego życia, w tym do spędzania jak najwięcej czasu na rowerze. Organizacja i współorganizacja imprez rowerowych dla amatorów zajmuje ważne miejsce w strategii rozwoju naszego miasta – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Między sosnami i bukami

W sobotę 13 czerwca odbędzie się jedna z najbardziej malowniczych edycji Skandia Maraton Lang Team. Trasa gdańskiego wyścigu prowadzi w większości po terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w otoczeniu sosnowych i bukowych lasów. Na licznych podjazdach i trudnych technicznie zjazdach będzie się można zmęczyć, a dodatkowym wyzwaniem będzie długość dystansów – Mini (33 km), Medio (65 km), Grand Fondo (98 km). Zawody w Gdańsku będą szczególne, bo wyniki są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski w maratonie MTB. Dlatego na starcie pojawi się wiele znanych nazwisk, wśród nich Andrzej Kaiser z Bytowa (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). – Przygotowuję się do tego wyścigu. Po występie w Rzeszowie, gdzie byłem drugi, jestem zadowolony z formy. W Gdańsku na pewno będzie więcej zawodników z czołówki – mówi Kaiser.

Tych, którzy dopiero zaczynają rowerową przygodę zapraszamy do udziału w Paradzie Rodzinnej. Przejazd siedmiokilometrową trasą jest niezwykłym przeżyciem dla dzieci, a także ich rodziców.

Pozytywne kręcenie

Wszystkich zachęcamy do odwiedzenia strefy Pozytywnych Obrotów – społecznej akcji propagującej bezpieczną jazdę na rowerze. W miasteczku wyścigu (teren Oddziału Prewencji KWP Gdańsk, Złota Karczma, wjazd od ul. Wiolinowej) pojawią się stacjonarne rowery, na których każdy chętny będzie mógł przejechać dowolny dystans. Każdy pokonany kilometr oznacza pakiet odblasków dla dzieci z regionu. W ramach Pozytywnych Obrotów organizowane są także szkolenia wśród dzieci na temat bezpieczeństwa na drodze przeprowadzane przez fundację Doroty Stalińskiej Nadzieja.

Wszystkie bieżące informacje o Skandia Maraton Lang Team znajdziecie w darmowej aplikacji mobilnej dostępnej na iOS, Android i Windows Phone.

13 czerwca
Skandia Maraton Lang Team

Organizator: Lang Team, Skandia - sponsor tytularny
Gdzie: Gdańsk - Złota Karczma
Start: godzina 11 - dystans Grand Fondo, 11,10 - Medio, 11.15 - Mini, 11.20 - Rodzinny. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 16 do 19, w sobotę od 8.00 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Rodzinny - 7 km, Mini - 33 km, Medio - 65 km, Grand Fondo - 98 km
Więcej informacji: http://www.skandiamaraton.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL