Artur Korc finiszował jak sprinter
w Dąbrowie Górniczej

Czwarta edycja tegorocznego cyklu
Skandia Maraton Lang Team

Artur Korc wygrał w sobotę w Dąbrowie Górniczej wyścig na dystansie Grand Fondo. 39-letni kolarz, bardziej szosowiec niż specjalista MTB, finiszował jak sprinter i okazał się najszybszy w gronie ośmiu zawodników, którzy wspólnie podążali na metę.

Arturowi Korcowi pozostał jeszcze metr do końcowej kreski.

Mocną obsadę miał, rozgrywany w ramach Skandia Maratonu, wyścig Pucharu Polski MTB. Wśród panów zwyciężył niespodziewanie Artur Korc. Niespodziewanie, bo zawodnik Algida Kross specjalizuje się w wyścigach na szosie. Korc dystans 89 km pokonał w trzy godziny i 8 sekund. Jako drugi linie mety minął Radosław Rękawek (Kross Racing Team). Trzeci był Bartosz Banach (Sante BSA Pro Tour).

Prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza i Czesław Lang.

- Końcówka trasy w Dąbrowie Górniczej przypominała wyścig szosowy, zrobiłem zatem swoje i wygrałem. Podczas poprzednich startów nie omijał mnie pech. Zarówno w Krakowie jak i Krokowej przytrafiły mi się defekty i w konsekwencji nie mogłem walczyć o zwycięstwo - w Dąbrowie wreszcie się udało - mówił na mecie Artur Korc.

Artur Korc przed rokiem w Dąbrowie Górniczej podczas Mistrzostw Polski w Maratonie MTB zajął trzecie miejsce za Dariuszem Batkiem (CCC Polsat Polkowice) i Wojciechem Halejakiem (HP-Sferis Team).

Michalina Ziółkowska (od lewej), Anna Szafraniec i Magdalena Sadłecka.

Wśród pań bezkonkurencyjna była Anna Szafraniec (Kross Racing Team), która samotnie dotarła do mety przed Michaliną Ziółkowską (Kross Racing Team) i Magdaleną Sadłecką (Sante-BSA Pro Tour).

Bartosz Bejm (w środku) powtórzył w sobotę swój sukces sprzed roku, gdy też wygrał w Dąbrowie Górniczej rywalizację na dystansie Mini. Z lewej Paweł Pięta (2. miejsce), z prawej Przemysław Mikołaczyk (3. miejsce).

Najlepiej z Wielkopolan wypadł Bartosz Bejm z Koła (Corratec Team Poznań), który dystans Mini (39 kilometrów) pokonał najszybciej spośród 423 sklasyfikowanych zawodniczek i zawodników.

Roman Kołodziejczyk (3095), Bartosz Kołodziejczyk (3094), Zbigniew Krzeszowiec (3249) i Radosław Lonka (3092). To był maraton w pięknej okolicy, w dużych fragmentach trasy po wodzie i błocie.

Na uwagę i pochwałę zasługują także zwycięstwa w swych kategoriach wiekowych na dystansie Grand Fondo Michała Górniaka (M2) i Grzegorza Napierały (M6). Obaj zawodnicy triumfowali w dotychczasowych zawodach tegorocznego cyklu: 27 kwietnia w Warszawie, 18 maja w Krakowie, 25 maja w Krokowej i w sobotę 8 czerwca w Dąbrowie Górniczej.

Na dystansie Medio (68 km) dwa pierwsze miejsca wśród pań zajęły poznanianki: Magdalena Hałajczak i Agnieszka Gulczyńska.

Autor Wielkopolskiego Rowerowania startował w Dąbrowie Górniczej, tradycyjnie na dystansie Mini, i z czasem 2:00:54 zajął 351. miejsce na 423 sklasyfikowanych uczestników. Był to mój trzydziesty pierwszy udział w Skandia Maraton Lang Team.

Następna edycja Skandia Maraton Lang Team już za tydzień, 15 czerwca, w Bytowie.