R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329269 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Wszytskie drogi prowadzą do Krokowej

 

W sobotę 1 lipca kolejna edycja cyklu
Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe


W sobotę 1 lipca nadmorska Krokowa zapełni się fanami kolarstwa górskiego.
Fot. Szymon Gruchalski


Krokowa kolarskimi imprezami stoi. Nie tak dawno wielkie ściganie zakończyli tu Michał Kwiatkowski i Katarzyna Pawłowska, którzy walczyli o mistrzostwo Polski w jeździe indywidualnej na czas, a już jutro do gry wkroczą amatorzy kolarstwa górskiego. Oni w nadmorskiej gminie pojawią się 1 lipca na kolejnej edycji Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych.

Krokowa rozpocznie drugą część sezonu rowerowych maratonów. Za nami trzy edycje: w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Po rywalizacji na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, pozostajemy w nadmorskim klimacie. Niewielka gmina Krokowa od lat udowadnia, że ma wielkie serce do kolarstwa i pokaże to również 1 lipca. W Krokowej mocno postawiono na turystykę rowerową - tę w sportowym wydaniu, czego najlepszym dowodem są kolejne w tym miejscu zawody Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, jak i tę rekreacyjno-krajoznawczą. – Koniecznie trzeba u nas zobaczyć kompleks pałacowo-parkowy w Krokowej, XIV-wieczny zespół klasztorny w Żarnowcu, pałac w Kłaninie, dwór w Prusewie, odtworzony przy rzece Piaśnicy słup graniczny z 1919 r. ustanawiający niegdyś granice polsko-niemiecką. Gmina Krokowa to również piękna i chroniona przyroda. Jest tu wiele miejsc wyjątkowo uroczych w skali kraju - zachęca wójt gminy Henryk Doering.

1 lipca w Krokowej pojawią się przede wszystkim ci, którzy chcą sprawdzić się na trasie Vienna Life Lang Team Maratonu Rowerowego. Prowadząca głównie wokół Góry Zamkowej trasa jest wymagająca i zróżnicowana. Początek i końcówka to płaski teren i asfaltowa nawierzchnia, a środek trasy to liczne podjazdy i zjazdy, które w połączeniu z piaszczystymi, a być może i błotnistymi drogami, będą stanowić spore wyzwanie. – W Krokowej jeździ się świetnie, jesteśmy tu już od kilku lat. Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe na początku wakacji właśnie tutaj, to taki ukłon w stronę tych, którzy wypoczywają nad morzem - mogą przyjechać, wystartować i wspólnie pobawić się na rowerach - zaprasza Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

Jak zwykle organizatorzy przygotowali dla zawodników cztery dystanse. Parada Rodzinna liczy 8 kilometrów i została przygotowana z myślą o spacerowym tempie i rekreacji, ale przewidziano też podjazd, na którym trzeba będzie nieco mocniej nacisnąć na pedały. Dystans Mini to 31 kilometróww (jedna runda po wytyczonej pętli), chętni do startu na dystansie Medio będą musieli pokonać 58 kilometrów (dwie rundy), a dystans Grand Fondo to w Krokowej 85 kilometrów (trzy rundy). Na uczestników rywalizacji na trzech najdłuższych dystansach na trasie czekać będą bufety, a na mecie posiłki regeneracyjne. A na zwycięzców Premii Shimano (ok. 10 kilometra trasy) rowerowe niespodzianki.

By wystartować w Krokowej, jak w przypadku każdych zawodów cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, trzeba się zapisać poprzez stronę internetową (www.viennalifemaraton.pl) lub na miejscu - w biurze zawodów. Biuro, czynne dzień przed imprezą w godz. 16:00 -19:00 oraz w dniu zmagań od 8:00, znajdować się będzie przy ul. Zamkowej, przy zamku w Krokowej. Parkingi dla aut przygotowano przy ulicy Wejherowskiej, prysznice w szkole podstawowej przy ulicy Szkolnej 6.


1 lipca
Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe

Organizator: Lang Team
Gdzie: Krokowa
Start: godzina 11.00 - Grand Fondo Open, 11.05 - Grand Fondo, 11.10 - Mega, 11.15 - Mini, 11.20 - Rodzinny. Zapisy w biurze zawodów w piątek od 16 do 19 i w dniu startu od godziny 8 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Mini - 31 km, Mega - 58 km, Giga - 85 km, Rodzinny - 8 km.
Więcej informacji: www.viennalifemaraton.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL