R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878609 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wiórek czeka na kolarzy górskich

 

Rywalizacja w lasach nad Wartą
na trasie wyznaczonej przez Mateusza Mroza
 

 

W najbliższą sobotę (1 października 2016) w Wiórku, wieś pod Poznaniem, odbędą zawody MTB. Ich nazwa wyjaśnia wszystko: V Otwarte Mistrzostwa Gminy Mosina w Kolarstwie Górskim i Przełajowym.

Sportowa rywalizacja odbywać się będzie na terenie wsi Wiórek oraz w okolicznych lasach. Start i meta zlokalizowane zostaną na ulicy Podleśnej 70.

W zawodach mogą wziąć udział amatorzy uprawiający kolarstwo niezależnie od miejsca zamieszkania, natomiast osoby do lat 18 za pisemną zgodą rodziców lub prawnych opiekunów. Rywalizować będą także dzieci na dystansach od 400 metrów do 7 kilometrów.


Krzysztof Borne (z mikrofonem w ręku) był pomysłodawcą i organizatorem pierwszej imprezy MTB w Wiórku. 17 października 2009.
Fot. Piotr Kurek

Jako pierwsze rozpoczną jazdę, o godzinie 10, dzieci z rocznika 2011 i młodsi. Przyjdzie się im zmierzyć z dystansem 400 metrów (jedno okrążenie). I później wyścig po wyścigu. Dla dzieci i nastolatków będzie aż siedem kategorii wiekowych. Po nich, o 11.40 i 11.50, na trasę ruszą dorośli, którzy będą mieli do wyboru trasy o długości 20 lub 40 kilometrów.

Trasę wyznaczał Mateusz Mróz, były szosowiec - 19 lat kariery sportowej znaczonej sukcesami i reprezentowaniem wielu grup kolarskich, który też wystartuje na dystansie 20 kilometrów. Mieszkaniec Czapur włożył wiele wysiłku i serca, by impreza w Wiórku była w pełni profesjonalnie przeprowadzona. 
 

Zgłoszenia do wyścigu przyjmowane są drogą elektroniczną pod adresem estera.wekwert@mosina.pl na podstawie karty zgłoszeniowej, dostępnej na stronie www.osirmosina.pl - zakładka MTB Wiórek do dnia 28 września br. 


Silna grupa kolarska Taris Puszczykowo zjawiła się w Wiórku. 17 października 2009.
Fot. Piotr Kurek

Zawodnicy, którzy zajmą miejsca 1-3 w poszczególnych kategoriach otrzymają statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik zawodów otrzyma numer startowy, pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny. 
 
Organizatorami imprezy są: Wiejskie Stowarzyszenie Integracyjne "WIESTIN", Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie i gmina Mosina. Wspierają ich sołectwa w Wiórku i Czapurach, Szkoła Podstawowa w Czapurach oraz strażacy z gminy Mosina.

Komentarz

Był październik roku 2009, kiedy zawody MTB w Wiórku odbyły się po raz pierwszy. Ich organizatorem i dobrym duchem był Krzysztof Borne. Zadbał o sponsorów, o medialny rozgłos. Przyjechali i wystartowali wówczas znani w środowisku kolarskim amatorzy - Jan Zozuliński, Bogumiła Krzyżanek i inni. Swą zabawę miały także dzieci.

Momentami padał deszcz, było zimno i zawodnicy mogli z tego powodu czuć dyskomfort. Wynagrodzeniem, swego rodzaju rekompensatą było dobre jadło (grochówka, ciasto, inne specjały) i miła atmosfera zawodów. Także cenne nagrody.

Byłem 17 października 2009 w Wiórku. Jako dziennikarz asystowałem przy narodzinach wiejskiej inicjatywy, jakże cennej, by w nadwarciańskim krajobrazie zrobić zawody MTB. To był początek, to było autorskie dzieło Krzysztofa Borne i wspierających go społeczników z tej podpoznańskiej wsi - administracyjnie przynależnej do gminy Mosina.

W sobotę 1 października 2016 odbędą się zawody MTB w Wiórku. Rekomenduję je wszystkim fanom kolarstwa górskiego z Poznania i Wielkopolski. Las nad Wartą pomieści ze 400 amatorów pedałowania po piachu oraz leśnych duktach i ścieżkach. Na mecie poczujecie zaś Moi Drodzy serdeczność gospodarzy imprezy, która ma swój nastrój, klimat, dobre nagrody, pyszne jedzenie i nie wpisuje się w żaden znany cykl zawodów MTB.

                                                         Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL