R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329249 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Elita polskiego kolarstwa górskiego
rywalizuje na Podlasiu

 

Dziś były wyścigi XC, jutro maraton MTB

Jutro, 19 kwietnia,  w Michałowie koło Białegostoku odbędzie się pierwsza edycja Pucharu Polski w Maratonie XCM. Wyniki tego maratonu oraz Skandii Maraton Lang Team w Warszawie 25 kwietnia będą podstawą do wyłonienia czteroosobowej  (dwie kobiety, dwóch mężczyzn) reprezentacji Polski na majowe Mistrzostwa Europy w Maratonie MTB w Niemczech (Siengen).

Takiego kolarskiego weekendu na Podlasiu jeszcze nie było. W Białegostoku i Michałowie odbywa się Podwójny Puchar Polski w kolarstwie MTB. W sobotę 18 kwietnia zawodnicy rywalizowali w białostockim lesie Pietrasze w olimpijskiej dyscyplinie XCO. W niedzielę kolarze górscy przeniosą się do Michałowa, aby wystartować w Maratonie Kresowym, który będzie jednoczesną pierwszą eliminacją Pucharu Polski w Maratonie XCM. Z najlepszymi zawodnikami z całej Polski rywalizują kolarze z Litwy i Białorusi.

Sobotnie zmagania na Pietraszach to już XIII „RUSZA PELETON”. Po raz drugi wyścig zainaugurował zmagania w Pucharze Polski XCO. Rywalizacja odbyła się we wszystkich kategoriach wiekowych, od żaka do elity i masters. W wyścigu swoich sił mogli spróbować także amatorzy.

Dominacja JBG-2 i 4F Scott Racing Team

Wyścig elity mężczyzn został rozegrany pod dyktando JBG-2 Professional MTB Teamu. Aż 4 kolarzy tej ekipy zameldowało się na pierwszych 4 miejscach. Wygrał Piotr Brzózka, a 4 sekundy za nim przyjechali Patryk Piasecki, Wojciech Halejak i Mariusz Kozak. Najlepszym orlikiem okazał sięJakub Zamroźniak (KCP Elzat Bieniasz Team), pokonując Patryka Adamkiewicza (Mitutoyo Dema PWR Team) i Krzysztofa Łukasika (WKK Warszawa).

W rywalizacji kobiet równych sobie nie miała Paula Gorycka (4F Scott Racing Team). Wjechała ona na metę solo, o 1:51 min. wyprzedzając swoją koleżankę z drużyny i zwyciężczynię w kategorii U23, Monikę Żur. Na trzecim miejscu, z 3-minutową stratą, zameldowałaa się Rita Malinkiewicz (UKS Sokół Goodman Zator).

Jutro Maraton Kresowy

Zupełnie inny charakter będą miały zmagania w Maratonie Kresowym MTB w Michałowie. Zawodnicy startujący w Pucharze Polski na dystansie Giga (Maraton) będą mieli do pokonania 84 km w dość trudnym terenie. Trasa niemal w całości prowadzi po pięknej Puszczy Knyszyńskiej w rejonie Żedni. W tym rejonie jest ona rzadko odwiedzana. Wiele ścieżek jest nawiedzanych tylko przez dziką zwierzynę i kolarzy przy okazji Maratonów Kresowych... Jak na obszary, które są zaliczane do nizinnych, jest zaskakująco wiele dość długich podjazdów. Może to nie będzie szczególne wyzwanie dla zawodników startujących regularnie w górach, ale amatorów trasa potrafi solidnie zmęczyć. Szczególnie, że Michałowo otwiera sezon.

Większość amatorów wybierze zapewne Mega (Półmaraton), którego dystans wyniesie 34 km. Trasa jest bardzo urozmaicona. Prowadzi wśród dzikich, leśnych odstępów, przez niewielkie wąwozy, brzegiem malowniczego śródleśnego jeziora Stanek, wioskę Sokole, a nawet tajemnicze tory kolejowe i obiekty, które w przeszłości były pilnie strzeżoną tajemnicą Układu Warszawskiego. Na pewno rowerzyści traktujący Maratony Kresowe bardziej rekreacyjnie znajdą wiele pięknych i ciekawych widoków.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL