R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572319 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Małgorzata Zellner i Marek Konwa
triumfowali na dystansie Mega

 

Wolsztyński finał cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2014


W Wolsztynie wystartowała elita polskiego MTB: Marek Konwa (na prowadzeniu), za nim Bartosz Banach, Andrzej Kaiser, Aleksander Dorożała i Maciej Kasprzak.
Fot. FOTOMTB.pl


Ostatni w tej edycji maraton cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB zgromadził na starcie 532 zawodników. Uczestnicy ścigali się na dwóch dystansach: Mini (44 km) i Mega (79 km). Organizatorzy zawodów w Wolsztynie (Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Jazda Wolsztyn") już kolejny sezon zamawiają piękną pogodę na finałowe rozgrywki i tym razem również świeciło słońce, było jednak dość chłodno. Ale rywalizacja na trasie rozgrzała atmosferę dość szybko.

Marek Konwa, zwycięzca 7. edycji na dystansie Mega: – Nie było lekko, 79 km - to najcięższa trasa z całego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w tym roku. Po drodze sporo singel tracków, dużo zjazdów i podjazdów. Do tego jechałem osłabiony, bo za mną sobota pełna wrażeń (Marek dzień przed zawodami brał ślub - "Sto lat" na nowej drodze życia!). Ale dzięki chłopakom, z którymi tu przyjechałem, dojechałem do mety i ostatecznie wygrałem wyścig. Po drodze czekała na nas dodatkowa, niestety niemiła niespodzianka, bo ktoś „dowcipny” zdjął taśmę i pozmieniał oznakowanie.

Michał Krystkowiak, zwycięzca na dystansie Mini powiedział: – Był to bardzo szybki wyścig, na początku parę sekcji wymagających, ale generalnie płaskie dukty i single. Niestety z powodu pomylenia trasy, co spotkało chyba większość kolarzy, musieliśmy całą grupą, którą jechaliśmy, zawrócić, na szczęście udało nam się wbić ponownie w trasę.

Katarzyna Hendrzyk–Majewska: – Trasa bardzo wymagająca, techniczna, dużo niebezpiecznych momentów, dużo się działo, za każdym zakrętem pojawiało się coś ciekawego, dużo podjazdów, zjazdów, bardzo interwałowa trasa.


Małgorzata Zellner (1445) wygrała rywalizację kobiet w Wolsztynie na dystansie Mega.

Fot. FOTOMTB.pl

Ewa Szymankiewicz: – Jestem zachwycona trasą, dużo singli, urozmaicona, można było się wykazać i technicznie, i na płaskich odcinkach również szybkością.

Marcin Wachulak: – Bardzo wymagająca, bardzo fajna trasa, porównywalna do Zielonej Góry i Nowej Soli, taka bardziej techniczna. Cały cykl – rewelacja, bardzo fajna organizacja.

Przebieg zawodów można było śledzić dzięki internetowej relacji na żywo, dostępnej na stronie cyklu www.mtb.kaczmarekelectric.pl oraz na telebimie w centrum zawodów. Była to pierwsza w historii cyklu transmisja na żywo. Organizatorzy zapowiadają kontynuację tego pomysłu w przyszłym sezonie. – To, co dzisiaj udało się nam zrealizować, to namiastka planów na przyszły rok. Na pewno będziemy starać się podnieść poziom zawodów jeszcze bardziej, ciągle się uczymy, czasem popełniamy błędy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w naszym cyklu oraz kibicom, coraz liczniej obecnym na każdym maratonie. Mam nadzieję, że Was nie zawiedliśmy. Zapraszamy już dziś wszystkich bardzo serdecznie do udziału w edycji 2015 - mówił na zakończenie imprezy Cezary Kaczmarek, prezes Kaczmarek Electric.

Zwycięzcy maratonu MTB w Wolsztynie
Dystans Mini
Panie: 1. Katarzyna Hendrzyk-Majewska, 2. Ewa Szymankiewicz, 3. Monika Uryzaj
Panowie: 1. Michał Krystkowiak, 2. Wojciech Mizuro, 3. Wojciech Łaskawski

Dystans Mega
Panie: 1. Małgorzata Zellner, 2. Ewa Mielcarek, 3. Marta Balcerzak
Panowie: 1. Marek Konwa, 2. Aleksander Dorożała, 3. Andrzej Kaiser

Zwycięzca klasyfikacji generalnej cyklu 2014: Andrzej Kaiser
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL