R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878335 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Szczepaniakowie wygrali, co
było tylko do wygrania

 

W sobotę Strzelce Krajeńskie były
miejscem interesującej imprezy sportowej


Trzy najlepsze panie z dystansu Mini: Katarzyna Kowalska (od prawej), Agnieszka Baczuń i Paulina Coda.
Fot. Piotr Kurek

W sobotę, 21 czerwca, w Strzelcach Krajeńskich odbył się maraton MTB. Jego uczestnicy zmierzyli się z dwoma dystansami: Mega - 50 km i Mini - 30 kilometrów. Triumfowali na nich bracia Szczepaniakowie - Paweł na krótszym, Kacper na dłuższym, zaś wśród pań trasę Mini najszybciej pokonała Katarzyna Kowalska a Mega Magdalena Hałajczak.

Co tu dużo mówić, impreza została dobrze zorganizowana w nieoficjalnej stolicy polskiego kolarstwa przełajowego, jaką są od wielu, wielu lat Strzelce Krajeńskie. Na jej pomysł przeprowadzenia wpadł Daniel Kuśmierz, zaś ową ideę w czyn wprowadził Rafał Chmiel z pomocą Adama Kiony.

Maratończycy MTB (prawie dwustu) wystartowali o godzinie 11 (razem ci z Mega i i ci Mini) z okolic Stadionu Miejskiego, by po starcie skierować się w stronę miejscowości Piastowo, Wielisławic, dalej przez piękny las ku Przyłękowi. Tu trzeba było skręcić w prawo, w stronę Wilanowa, gdzie jest park przyrody - przepiękne, wiekowe dęby.


Do mety pozostało im niecałe pięć metrów. Kacper Szczepaniak (571), Marcin Malinowicz (205) i trzeci Paweł Bober.
Fot. Piotr Kurek

– Trasa była dość łatwa i szybko mi się jechało - powiedział Paweł Szczepaniak ze Zwierzyna, zwycięzca z Mini, który 30 kilometrów pokonał w czasie 0:58:58,13 h. Drugi na tym dystansie (klasyfikacja open) był Marek Walendzik, trzeci - Adam Kiona (obaj Strzelce Krajeńskie).

Trzy pierwsze panie na Mini, to Katarzyna Kowalska przed Agnieszką Baczuń (obie Gorzów Wielkopolski) i Paulina Codą z Poznania.

Co ciekawe, jazdę na dystansie Mega wybrało tym razem mniej zawodniczek i zawodników niż na trasie Mega. Po pokonaniu 50 km najszybciej z trójki zawodników finiszował Kacper Szczepaniak ze Zwierzyna przed Marcinem Malinowiczem (Gorzów Wielkopolski) i Pawełem Boberem z Poznania.


Oni reprezentowali w Strzelcach Krajeńskich Poznań: Paweł Bober (od lewej) i Ryszard Pawlak.
Fot. Piotr Kurek

Wśród pań na Mega, nie było niespodzianki, triumfowała Magdalena Hałajczak z Poznania.

Organizatorzy przygotowali interesującą i dobrze oznakowaną trasę. Przyjechali zawodnicy z Lubuskiego, Zachoniopomorskiego i Wielkopolski. Poziom sportowy imprezy był wysoki, nagród (losowane) za ponad 10 tysięcy złotych - w tym dwa wysokiej klasy telewizory i koszulki kolarskie z podpisem Lecha Piaseckiego - znakomitego przed laty kolarza.

Najlepszych startujących honorowali burmistrz Strzelec Krajeńskich Wiesław Sawicki i jego zastępczyni Agnieszka Walendzik.

Sobotnie zawody w Strzelcach Krajeńskich odbyły się w ramach cyklu Ergo Zachodnia Liga MTB.

                                                    Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL