R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41831694 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ze skrajności w skrajność

 

Bike Cross Maraton Gogol MTB w Stęszewie


Joanna Łubińska na trasie maratonu MTB w Stęszewie.
Fot. Hanna Marczak

Ze skrajności w skrajność - tak w wielkim skrócie można określić to, co działo się w podczas dwóch ostatnich edycji wielkopolskiego cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2016. W poprzednią niedzielę w Owińskach padał deszcz i dominowało błoto, dziś w Stęszewie żar lał się z nieba.

Do Stęszewa przyjechało i wystartowało 500 osób, więcej niż przed tygodniem na terenie gminy Czerwonak (421).


Hubert Semczuk (pomarańczowy kask - triumfator na Mega) na podjeździe.
Fot. Hanna Marczak

Z dystansem Mega (66 km) wadziło się osiem pań i 102 mężczyzn. W rolach głównych wystąpili mieszkańcy północnej Wielkopolski - Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Hubert Semczuk z Wyrzyska (MW Invest Group).

Obaj jechali cały czas w czołowej grupie. Rywali zgubili na ostatnim kilometrze. Na Stadion Miejski w Stęszewie jako pierwszy wjechał Bartosz Kołodziejczyk, ale sunął za nim jak cień jego młodszy konkurent. Przed metą musieli pokonać jeszcze dwa zakręty i ominąć zawodników kończących jazdę na Mini. 


Przemysław Mikołajczyk, były kolarz szosowy - startował kilka razy w Tour de Pologne, ma 46 lat i reprezentuje wysoki poziom sportowy. Dziś był szósty na Mega w klasyfikacji open i pierwszy w swej kategorii.
Fot. Hanna Marczak

Nadzwyczajnym wysiłkiem na ostatnich metrach popisał się zawodnik z Wyrzyska, który wyprzedził bardziej utytułowanego kolegę (Bartek Kołodziejczyk nie dał szans rywalom przed tygodniem w błotnym Czerwonaku) o jedną sekundę. Czas zwycięzcy - 2:01:49, czas chodzieżanina - 2:01:50. Trzeci był Wojciech Polcyn z Poznania (Colex Racing Team) - 2:02:01, czwarty - Błażej Surowiec z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) 2:02:23, piąty - Marcin Urbaniak z Poznania (Colex Racing Team) - 2:02:41, szósty - Przemysław Mikołaczyk z Konina (Agrochest Team) - 2:04:51.

Wśród pań na Mega pewnie triumfowała Magdalena Hałajczak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), jej czas - 2:18:24. Druga zameldowała się na mecie Monika Uryzaj z Poznania (Duda Cars TP LINK Rybczyński Team) - 2:27:35, trzecia - Małgorzata Gogolewska z Wągrowca (Gogol Team) - 2:40:06. Kolejne trzy miejsca zajęły: 4. Renata Głód z Leszna (Strefasportu.pl) - 2:48:38, 5. Anna Wysokińska z Poznania (Restive Team) - 2:50:15 i 6. Karolina Stefaniak (Skoki Team) - 2:56:32. Na jazdę na dłuższym dystansie zdecydowały się i ją ukończyły Anna Krzyżelewska-Suś z Bydgoszczy i Edyta Swat z Przeźmierowa.


Artur Słomiński ze Stęszewa zajął trzecie miejsce w rywalizacji gminnej.
Fot. Hanna Marczak

Na Mini samotnie i zwycięsko na metę dotarł Michał Gehrke (rocznik 1995) z Chodzieży. – Przed rokiem zadebiutowałem w maratonach, w tym tym sezonie startuję regularnie - powiedział za linią mety. Ja dodam, że coraz częściej przyjeżdża na czołowych miejscach.

Martyna Paszkowska z Poznania (Stowarzyszenie Biedrusko Jakś-Bud) przed tygodniem wygrała rywalizację kobiet na Mini w Czerwonaku, dziś w piekącym słońcu w Stęszewie potwierdziła swe umiejętności. Czekali na nią z przejęciem i emocjami na mecie rodzice - Małgorzata i Jan Paszkowscy.

W ramach dzisiejszego Bike Cross Maratonu MTB odbyła się rywalizacja mieszkańców gminy Stęszew. Wzięło w niej udział 26 osób, w tym pięć pań. Triumfowali: Hanna Pietrzyk (Team Aktywny Stęszew) i Jakub Staśkiewicz (MTB Fuji Bike Team).

Team Aktywny Stęszew - potrafią ścigać się na rowerach i zorganizować dużą imprezę sportowo-rekreacyjną. Brawo, brawo, brawo!
Fot. Hanna Marczak

Głównego organizatora cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB Wojciecha Gogolewskiego wsparli ludzie ze Stowarzyszenia Aktywny Stęszew. Mariusz Węsierski i wspomagający go ludzie przygotowali aż 102 nagrody dla najlepszych pań i mężczyzn na obu dystansach. Dla kobiet były sympatyczne bukieciki, nie zabrakło premii finansowych.

Przed rokiem Stęszew zadebiutował jako miejsce na mapie wielkopolskich maratonów MTB. Dziś team Aktywny Stęszew - bez wsparcia gminy i burmistrza - z własnej inicjatywy i z pełnym zaangażowaniem pokazał siłę wspólnoty, jako kolarska brać i jako bardzo świetnie zorganizowana i rozumiejąca się społeczność. Tak trzymać Moi Drodzy ze Stęszewa!

                                                                Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL