R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308795 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Artur Spławski pojedzie
po mistrzowski tytuł

 

W sobotę 17 maja DT4YOU MTB OBORNIKI


Artur Spławski - mistrz Wielkopolski w kolarstwie górskim. Pniewy, 12 maja 2013.
Fot. Piotr Kurek

Artur Spławski w tym roku obchodzi piękny jubileusz - 40 lat przygody z rowerem, kolarstwem. By go godnie uczcić, postanowił w tym sezonie wygrywać. Wszystko co się da: na szosie, w zawodach XC i maratonach MTB, także w przełajach. Najbliższa okazja już jutro, 17 maja, podczas maratonu na rowerach górskich o nazwie DT4YOU MTB OBORNIKI.

Artur Spławski, rocznik 1960, trafił do kolarstwa jako 14-letni chłopak - do Klubu Sportowego Stomil Poznań. Trzy lata później reprezentował nasz kraj jako junior na Szosowych Mistrzostwach Świata w USA. W końcu lat siedemdziesiątych trafił do kadry narodowej Polski. W biało-czerwonych barwach startował razem z równie utalentowanymi rówieśnikami, jak Lech Piasecki, Marek Szerszyński, Andrzej Mierzejewski i inni. Ścigał się także ze starszymi od siebie znakomitymi kolarzami: Ryszardem Szurkowskim, Czesławem Langiem, Henrykiem Charuckim, Tadeuszem Mytnikiem.

W roku 1995, już jako masters, zdobył w Karpaczu tytuł mistrza Wielkopolski w kolarstwie górskim. Dwa lata później w austriackim St. Johann, podczas Szosowych Mistrzostw Świata Mastersów, zdobywa srebrny medal. Przed rokiem we Włoszech, podczas Szosowych Mistrzostw Świata Mastersów, staje na najniższym miejscu podium razem z Natalią Jędrzejczyk, Lechosławem Michalakiem i Franciszkiem Harbacewiczem.

Artur Spławski ukończył w tym roku 54 lata i jutro w Obornikach wystartuje w maratonie MTB, który organizują miejscowi fani kolarstwa górskiego. Skrzyknęli się i postanowili coś zrobić dla siebie, dla mieszkańców miasta nad Wartą, tym bardziej, że okolica - blisko Puszcza Notecka - idealnie nadaje się do przeprowadzenia tego typu imprezy sportowo-rekreacyjnej.

Trasę - dwa dystanse: Mega - 35 km i Mini - 14 km - wyznaczyli Paweł Kosmowski i Marcin Marcinkowski, ciężar spraw organizacyjnych wziął na siebie Piotr Kucharski z Obornickiego Centrum Sportu, zaś głównym sponsorem jest witryna internetowa DT4YOU, dzięki której można nabyć wszystkie produkty firmy DT SWISS. Oferta jest bardzo bogata i to dla wszystkich fanów rowerów i kolarstwa, szczególnie tych, którzy preferują jakość za dobrą cenę.

– Na kołach karbonowych made by DT SWISS startuje Szwajcar Nino Schurter, na takich też kołach Francuzka Julie Bresset wywalczyła podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie złoty medal w kolarstwie górskim, także Maja Włoszczowska korzysta z amortyzatorów szwajcarskiej firmy - objaśnia mi Tomasz Gil, wiceszef firmy DT SWISS Polska i zarazem Wielkopolanin z Wełny.

– Oddałem swój rower Arturowi - tłumaczy mi Tomasz Gil. – To bardzo dobry "góral" marki Specialized, na 29-calowych kołach karbonowych marki DT SWISS. Jest w kolorze czarnym i myślę, że będzie się na nim bardzo dobrze jechało mieszkańcowi podobornickiego Bogdanowa.


Na takich kołach karbonowych made by DT SWISS startuje Szwajcar Nino Schurter.
Fot. Piotr Kurek

Artur Spławski wygrał wiele wyścigów, szczególnie jako masters. Ale w sobotę chce na dystansie Mega zostać mistrzem gminy Oborniki w maratonie MTB. To dla niego rodzaj szczególnego wyzwania: wygrać u siebie, gdzie mieszka od kilku lat. Stanąć na najwyższym miejscu podium w mieście, gdzie ma się przyjaciół, kolegów i interesy.

Artur Spławski pojedzie jutro na maksa. W championacie swej lokalnej ojczyzny, Ziemi Obornickiej, za rywali będzie miał i Marcina Marcinkowskiego, i Pawła Kosmowskiego, i Waldemara Kotarskiego, i Gracjana Stankiewicza, i Eryka Gomońskiego...

Jutro się będzie działo. Myślę, że ponad 400 ludzi (osobiście podaję liczbę 444) wystartuje w Obornikach, tym bardziej, że na zwycięzców na trasie Mega czekają komplety kół, aż dwanaście, made by DT SWISS, których sponsorem jest witryna DT4YOU. Na tych kołach można gnać po sukcesy, po medale, jak czynią to od lat Szwajcar Nino Schurter i Francuzka Julie Bresset - wielkie figury światowego MTB.

                                                                 Piotr Kurek


17 maja 2014
DT4YOU MTB MARATON OBORNIKI

Organizator: Obornickie Centrum Sportu, Urząd Miejski w Obornikach
Gdzie: Oborniki - ul. Wybudowanie (około 200 metrów od biura zawodów)
Start: godzina 11 - dystans Mega, 11.10 - dystans Mini. Biuro zawodów czynne w hali Obornickiego Centrum Sportu przy ulicy Obrzyckiej 88 w sobotę od 7 do 10. Dwa dystanse do pokonania: Rodzinny - 14 km i Mega - 35 km.
Więcej informacji: http://mtb.oborniki.pl/

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL