R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878453 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
433 startujących w Wałczu

 

Maraton MTB w cieniu bunkrów


Aleksander Dorożała (Merx Team) wygrał w Wałczu na dystansie Mega.

Fot. Piotr Kurek

W niedzielę 24 sierpnia w Wałczu odbył się V maraton MTB o Puchar Gryfa Zachodniopomorskiego, wpisujący się w cykl Grand Prix Wielkopolski w maratonach rowerowych. Jego uczestnicy zmierzyli się z dwoma dystansami: Mini - 44 km i Mega - 66 kilometrów. I to w niezwykle malowniczej okolicy. Wystartowały 433 osoby. Na dłuższej trasie triumfowali: mężczyzni - Aleksander Dorożała z Poznania i Marta Gogolewska z Wagrowca.

Startującym podobało się dzisiaj na niezwykle ciekawej trasie. Jako pierwsi o godzinie 11 ruszyli w drogę ci z Mega - 6 kobiet i 111 mężczyzn. Po dziesięciu kilometrach uformowała się trzyosobowa czołówka w składzie: Aleksander Dorożała z Poznania, Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży i Maciej Kasprzak z Poznania. Ta trójka jechała razem, mniej więcej, do 35 kilometra.


Dwie najlepsze panie na Mini: Katarzyna Hendrzyk-Majewska (od lewej - 2. miejsce) i Małgorzata Zellner (1. miejsce).
Fot. Piotr Kurek

- Wówczas zdecydowałem się na atak - powiedział już za linią mety zadowolony Aleksander Dorożała. - Ten odjazd w pełni mi się udał - dodał. Dystans 66 kilometrów pokonał w 2 godziny 10 minut 13 sekund. Drugi w klasyfikacji open był Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży - 2:13:03, sekundę za nim linię mety przejechał Maciej Kasprzak.

- To było dobre dla mnie przetarcie przed Górskimi Szosowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się za tydzień pod Jelenią Górą i dokąd wybieram się z Mateuszem Mrozem. Chcę tam rywalizować z najlepszymi polskimi szosowymi "góralami". 6 września zamierzam startować w maratonie MTB w Nowej Soli (Grand Prix Kaczmarek), dzień później w Poznaniu (Bike Maraton), 14 września zaś w Obiszowie w Mistrzostwach Polski w maratonie MTB. I jakby tego było mało, dzień później w Szwajcarii rozpoczynam tygodniowe zmagania w Szwajcarii (Swiss Epic) razem z Dariuszem Mirosławem z Rzeszowa - powiedział Aleksander Dorożała Wielkopolskiemu Rowerowaniu.


Piotr Pawlak (z lewej), szef ekipy Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team, na mecie.
Fot. Piotr Kurek

Na jazdę na Mini (44 km) zdecydowało się 316 osób, w tym 39 kobiet i 277 mężczyn. Triumfowali w klasyfikacji open Paweł Szczepaniak ze Zwierzyna i Małgorzata Zellner z Poznania. Warto dodać, że na Mini w kategorii M3 rywalizowało aż 110 kobiet i mężczyzn.

Impreza w Wałczu była kolejną z cyklu Grand Prix Wielkopolski w maratonach rowerowych MTB 2014. W tym roku maratony MTB odbyły się już w Dolsku (kwiecień), Połczynie-Zdroju (maj), Złotowie, Wyrzysku (te dwa w czerwcu), w Mściszewie koło Murowanej Gośliny (6 lipca) i 10 sierpnia w Suchym Lesie, gdzie na starcie stanęło 625 pań i mężczyzn (rekord w naszych wielkopolskich maratonach organizowanych przez Wojciecha Gogolewskiego). Wałcz dopisujemy z liczbą 433 startującyh, co jest bardzo dobrym rezultatem frekwencyjnym.
 


Ekipa z podpoznańskiego Biedruska coraz lepiej wypada w maratonowej rywalizacji MTB.

Fot. Piotr Kurek

Organizatorzy maratonu MTB w Wałczu przygotowali wiele nagród - w tym dwie niezwykle cenne: rower szosowy oraz komplet kół. Szczęście, za sprawą człowieka kolarstwa Jana Antkowiaka - jemu w udziale przypadł zaszczyt losowania głównych nagród, przechylilo się na stronę Małgorzaty Wąsaty ze Stargardu Szczecińskiego i Tomasza Ciesielskiego z Poznania.

Najlepszych zawodników honorowali: Anna Mieczkowska - członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, burmistrz Wałcza Bogusława Towalewska i starosta wałecki Bogdan Wankiewicz.
 


Wałcz - dobry klimat, dobry klimat dla kolarstwa. Władze oraz organizatorzy imprezy.

Oficjalna nazwa imprezy w Wałczu - to V maraton MTB o Puchar Gryfa Zachodniopomorskiego. Patronat nad zmaganiami maratończyków na rowerach górskich objęła Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Imprezę zorganizowali działacze Wałeckiego Klubu Turystyki Rowerowej z Adamem Taczkowskim i Piotrem Kraczkowskim na czele oraz ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca, któremu szefuje Wojciech Gogolewski.

Sponsorzy dopisali i było ich wielu: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwo Wałeckie, gmina Wałcz, miasto Wałcz, Nadleśnictwo Płytnica, Nadleśnictwo Wałcz, Victoria Cymes Sp. z o. o., Firma Handlowo-Usługowa Bodnar, PPHU Graff, Antkowiak Rowery, Eurobike Piotr Pawlak, Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych, Optyk Marek Modzelewski, Ozen Plus Sp. z o. o., Power-Tech Wałcz, Trumpf Mauxion Chocolates Spółka z o. o., 107 Szpital Wojskowy, Athletic Gym & Fitness Sport i Rekreacja oraz Idee Caffe.

Co tu dużo mówić, 433 startujących plus rajd rodzinny, świetna atmosfera imprezy, cenne nagrody, obecność władzy miejscowej i wojewódzkiej, otóż to wszystko sprawia, że impreza w Wałczu zapisuje się w naszej pamięci jako niezwykle udana. I wraz z sześcioma poprzednimi maratonami MTB wielkopolskiego cyklu tworzy obraz stale rozwijającego się projektu sportowo-rekreacyjnego.

                                                                   Piotr Kurek

Wyniki maratonu MTB w Wałczu
na dystansie Mini http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/5014-pl.pdf
na dystansie Mega http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/5015-pl.pdf


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL