R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688679 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Katarzyna Kuczorska i Mariusz Gil
w rolach głównych w Mądrzechowie

 

III Bytowski Maraton Rowerowy MTB


Start zawodniczek i zawodników na dystansie Mega (60 km).
Fot. Piotr Kurek


W niedzielę w Mądrzechowie (Kaszuby) odbył się III Bytowski Maraton Rowerowy MTB. Panie i panowie ścigali się na dwóch dystansach - Mega (60 km) i Mini (30 km). Triumfowali na dłuższej trasie Katarzyna Kuczorska z Rumii (TA KO Team) i Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Mądrzechowo to wieś granicząca z Bytowem, w sercu Kaszub. Przed dwoma laty jej sołtys Eugeniusz Wiatrowski wspólnie z Andrzejem Kaiserem zorganizowali maraton MTB. Impreza odbyła się 22 października, brało w niej udział 161 osób.


Sławomir Pituch z Bytowa najszybciej pokonał trasę 30 km (Mini).
Fot. Piotr Kurek

Dziś, w letni czas - 15 lipca, odbyła się trzecia edycja Bytowskiego Maratonu Rowerowego MTB. Przyjechali znani kolarze, Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Krzysztof Krzywy (Nexus Team), Piotr Rzeszutek i Arkadiusz Petka (obaj KK Lew Lębork), Przemysław Ebertowski (Rybno), by ścigać się na trasie liczącej 60 kilometrów.

Pierwszą rundę ta piątka pokonała razem, na drugiej na końcowych kilometrach próbował odjechać rywalom Arkadiusz Petka. Nie dał jednak rady. Najszybciej finiszował Mariusz Gil, etatowy prawie w ostatnich latach reprezentant Polski w kolarstwie przełajowym. Uzyskał czas 2:14:08. Cztery sekundy za nim jako drugi końcową kreskę minął Piotr Rzeszutek, trzeci był Krzysztof Krzywy - 2:14:12. Czwarty - Arkadiusz Petka, piąty - Przemysław Ebertowski.


Trzech najlepszych maratończyków na Mega oraz organizatorzy imprezy - Andrzej Kaiser i Eugeniusz Wiatrowski.
Fot. Piotr Kurek

Tylko dwie panie zdecydowały się na jazdę na dłuższym dystansie: triumfowała Katarzyna Kuczorska z Rumii (TA KO Team) - jej czas 3:12:25). Tą drugą była Katarzyna Rompa z miejscowości Luzino (Luk Connect Racing Team).

Na Mini triumfowali Sławomir Pituch z Bytowa (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Monika Kulling z Chłapowa (Klif MTB Team).

Wszystkim startującym bardzo podobała się trasa, którą przygotowali organizatorzy bytowskiego maratonu.


Trzy najlepsze panie na Mini oraz organizatorzy imprezy.
Fot. Piotr Kurek

Na Mega rywalizowało 24 osoby, na Mini 105 - w tym 15 pań. Swoje rowerowe ściganie miały dzieci do lat 10 (jeden wyścig) i lat 15 (drugi). 

Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu Eugeniusza Wiatrowskiego i Andrzeja Kaisera i miejscowych strażaków. To był słoneczny maraton, szkoda tylko, że z mniejszą frekwencją niż przed rokiem. Były medale dla wszystkich startujących, statuetki i nagrody. Cztery najcenniejsze otrzymali zwycięzcy wśród kobiet i mężczyzn na obu dystansach: ufundował je Andrzej Kaiser ("Kaszubski Wilk) a były to postaci wilka lub wilków wyczarowane artystycznie w drewnie.

                                            Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL