R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900366 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Pasjonaci maratonów MTB
jadą w najbliższą niedzielę do Łopuchowa

 

Dwa dystanse (32 km i 62 km) do pokonania

 
Radek Tecław wygrał maraton MTB (na zdjęciu) 21 sierpnia w Hermanowie. Bydgoszczanin triumfował 22 maja w Gnieźnie, 5 czerwca w Mosinie i 11 września w Kole.

Po pełnych sportowych emocji Mistrzostwach Wielkopolski w Kolarstwie Górskim na Dziewiczej Górze w minioną niedzielę, 25 września również na terenie Puszczy Zielonka (Łopuchowo) odbędzie się finał Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2011.

To nie do wiary, jak szybko mija tegoroczny sezon maratonów MTB w Wielkopolsce. Wojciech Gogolewski, główny organizator imprez kolarstwa górskiego w naszym regionie, na początku maja zapraszał do Barlinka (Zachodniopomorskie) na prolog Grand Prix Wielkopolski w Maratonach MTB. Wydaje się, że to było tak niedawno (trzeciego maja), a już w najbliższą niedzielę finał całego cyklu w Łopuchowie - na terenie Puszczy Zielonka.

25 września po raz ostatni w tym sezonie będzie okazja spotkać się na rowerach na imprezie z cyklu Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2011. Będzie to szósta edycja tego cyklu i zarazem ostatnia, by pomęczyć się w ,,Rajdzie rowerowym ...na zmęczenie ... ", jak przewrotnie została nazwana ta impreza.

Tego akurat nie zabraknie (tzn. zmęczenia...), jak i ciekawej trasy, która zacznie się na stadionie w Łopuchowie, a której półmetkiem będzie Dziewicza Góra z kultowym już ,,Killerem", nad którym jeszcze będzie się unosił kurz po niedzielnych Mistrzostwach Wielkopolski w Kolarstwie Górskim. Naturalnie ta ,,przyjemność" będzie dostępna tylko dla tych, którzy zdecydują się na start na dłuższym dystansie. Aby zaliczyć ,,Killera" trzeba być przygotowanym na pokonanie 62 km, natomiast tym, którzy zdecydują się na dystans Mini czekają 32 km fajnych tras rowerowych wytyczonych w Puszczy Zielonka.

Zgodnie z tradycją, nie będzie to ostatnia okazja do spotkania się z najlepszymi maratończykami w Wielkopolsce, ponieważ podsumowanie sezonu MTB w Wielkopolsce odbędzie się na Gali Rowerowej, która odbędzie się 21 października w Murowanej Goślinie. Jednak zanim do tego dojdzie, 25 września Puszcza Zielonka po raz ostatni w tym sezonie powita wielkopolskich kolarzy.

Program zawodów i zapisy

Sobota 24 września 2011
16.00-19.00, zapisy w biurze zawodów w Łopuchowie (boisko piłkarskie)

Niedziela 25 września 2011
8.00–10.00, zapisy w biurze zawodów
10.30, ustawianie w sektorze startowym,
11.00, start honorowy , po 2 km następuje start ostry. Sygnałem startu ostrego jest klakson samochodu pilotującego i jego szybki odjazd. Zabrania się wyprzedzania samochodu pilotującego w czasie startu honorowego

xxx

W tegorocznym cyklu Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB odbyły się imprezy: Barlinek (3 maja - prolog) - 162 startujących, Gniezno (22 maja) - 333 startujących, Mosina (5 czerwca) - 400 startujących, Suchy Las (7 sierpnia) - 317 startujących, Hermanów (21 sierpnia) - 600 startujących, Koło (11 września) - 300 startujących.


Regulamin finału Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2011 na stronie http://www.gogolmtb.pl/


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL