R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686145 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Magdalena Hałajczak i Michał Kowalczyk
bohaterami kostrzyńskiego maratonu MTB

 

Sportowa rywalizacja na ponad 300 rowerów


Finiszuje Magdalena Hałajczak z Poznania - triumfatorka na dystansie Mega wśród kobiet.

Fot. Piotr Kurek 

Magadelena Hałajczak z Poznania i Michał Kowalczyk ze Swarzędza triumfowali dziś, 25 maja, na trasie Mega (51 km) kostrzyńskiego maratonu MTB. Wzięło w nim udział, licząc wszystkie dystanse i kategorie wiekowe, ponad 300 osób. Była to niezwykle udana impreza sportowo-rekreacyjna.

Ruszyli o godzinie 11.20 na trasę Mega jako ostatni startujący - za tymi, który postanowoli pokonać dystanse maratonów MTB: Rodzinnnego (13 km) i Mini (25km). Na jazdę na Mega zdecydowało się kilkadziesiąt osób.


Ruszyli na trasę dystansu Mega.
Fot. Piotr Kurek

– Do 10 kilometra jechaliśmy grupę kilku osób. Wówczas zdecydowałem się na atak, wyraźnie przyspieszyłem, oderwałem się od rywali i popędziłem do przodu. Na linię mety wjechałem sam - powiedział Michał Kowalczyk ze Swarzędza, zawodnik Euro Bike Kaczamarek Electric Teamu.


Michał Kowalczyk mieszka w Swarzędzu, wygrał niedaleko od domu - w Kostrzynie.
Fot. Piotr Kurek

Zwycięzca ma 21 lat (rocznik 1993), przed trzema laty zdobył tytuł wicemistrza Polski juniorów w kolarstwie górskim. W roku 2011 reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata i Europy MTB w Szwajcarii i na Słowacji.


Sześciu najlepszych mężczyzn na Mega oraz burmistrz Kostrzyna Paweł Iwański (z lewej) oraz prezes Lechii Kostrzyn Jarosław Łabędzki i Agata Rybarczyk (z prawej) - współorganizatorka udanej imprezy sportowo-rekreacyjnej.
Fot. Piotr Kurek

– Mieszkam w Swarzędzu, wygrałem maraton MTB w Kostrzynie, czyli prawie u siebie. Znam te okolice, niekiedy tutaj trenuję i cieszę się, że dziś byłem najlepszy. Za kilka dni, 31 maja, startuję w Skandia Maraton Lang Team na dystansie Grand Fondo, czyli najdłuższym, Dzień później będę rywalizował w maratoni MTB w Zielonej Górze - Grand Prix Kaczmarek Electric. W lipcu wystartuję w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim - podsumował swe niedzielne emocje i najbliższe plany sympatyczny student II roku Politechniki Poznańskiej.

Mega, 51 km - pierwsza dziesiątka
1. Michał Kowalczyk, Swarzędz - 1:39:25
2. Maciej Kasprzak, Poznań - 1:43:17
3. Paweł Górniak, Piła - 1:46:32
4. Piotr Marcinaik, Poznań - 1:46:32
5. Sławomir Spławski, Oborniki - 1:46:32
6. Kacper Szczepaniak, Zwierzyn - 1:46:32
7. Michał Górniak, Piła - 1:46:37
8. Paweł Bober, Poznań - 1:46:38
9. Marcin Hermanowski, Częstochowa - 1:48:19
10. Marcin Gembicz, Częstochowa - 1:49:31
Dystans Mega ukończyło 94 osób, wystartowało 99.

Wśród kobiet trasę Mega najszybciej przejechała Magdalena Hałajczak z Poznania - triumfatorka dziesiątków maratonów MTB w naszym kraju, od Skandia Maraton Lang Team poczynając a kończąc na tych mniej znanych. Najdłuższą trasę pokonały też: Ewa Mielcarek z Poznania, Dominika Smyk z Wągrowca, Agnieszka Morel z Gorzowa Wielkopolskiego, Monika Schmidtchen z Sierosławia oraz Małgorzata Gogolewska z Wągrowca.

Na jazdę na Mini (25 km) zdecydowało się 227 osób, z czego do mety dotarło 218. Najszybszy wśród panów był Paweł Szczepaniak ze Zwierzyna, zaś w kategorii kobiet Katarzyna Hendrzyk-Majewska z Poznania.


Oni zorganizowali Kostrzyn MTB Maraton.
Fot. Hanna Marczak

Do pokonywania dystansu 13 km zachęcał i prowadził 28 startujących Mariusz Gil, znakomity polski przełajowiec.

Krótki komentarz

Podpoznański Kostrzyn zorganizował niezwykle udaną imprezę sportowo-rekreacyjną. Do jej przeprowadzenia od kilku miesięcy przygotowywały się władze tego miasteczka, miejscowy Klub Sportowy Lechia oraz firma Agrochest.

Pogoda dopisała, zawodnicy nie zawiedli, poziom sportowy był wysoki. Honorowano w każdej kategorii aż sześciu zawodników, pucharów było dużo, dla najlepszych pań i panów na Mega przewidziano i wręczono nagrody finansowe.

Dzieci miały swój Baby Race, także rodziny mogły sobie wspólnie popedałować. Kostrzyn kibicował licznie kolarzom amatorom na stadionie sportowym, na ulicach, na ogrodach przy trasie rowerowych zmagań. To było wydarzenie dla miasteczka. Mam nadzieję, że za rok fani MTB znów zjawią się w tym samym miejscu, co w niedzielę.

Paweł Iwański (burmistrz), Jarosław Łabędzki (prezes Lechii) i Tomasz Rybarczyk (szef firmy Agrochest) z żoną Beatą, córką Agatą i gronem współpracowników dopisują do swej listy dokonań dzień 25 maja 2014 z uśmiechami tych, co się trudzili, wygrywali i dojeżdżali na linię mety, jak Ryszard Pawlak (rocznik 1941) - wielce zasłużony dla polskiego kolarstwa i zarazem najstarszy w niedzielę maratończyk MTB.

Zjednoczona społeczność Kostrzyna skupiła swe siły i zrobiła coś wielce pożytecznego. Tak jak inni fani MTB 1 maja w Śremie, jak 17 maja w Obornikach. Nowi ludzie biorą się za organizację imprez kolarstwa górskiego w Wielkopolsce i to z dobrymi efektami.

                                                               Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL