R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686117 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ścigało się 316 śmiałków

 

Mazurska Gwiazda Mazovii MTB w Ełku


Efektowny przejazd przez wodę.

W dniach 13-15 sierpnia br. Ełk gościł zawodników startujących w zawodach Gwiazdy Mazurskiej, której pierwszy dzień zaliczany był do klasyfikacji cyklu Mazovia MTB Marathon. Na starcie do sobotniego etapu stanęło 866 osób, w tym ponad 100 dzieci. Zawody w klasyfikacji generalnej wygrał Adrian Jusiński.

Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się w specjalnie przygotowanym miasteczku kolarskim, usytuowanym nieopodal miejskiej plaży w Ełku. Gościem honorowym imprezy był prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Deszcz, który przywitał uczestników w sobotni poranek, nie był w stanie zepsuć rodzinnej atmosfery zawodów. Z czasem na niebie pojawiło się słońce, które towarzyszyło obecnym już do końca zawodów. Nasiąknięta wodą trasa, pomimo kilku błotnych kąpieli, nie przysporzyła uczestnikom większych problemów. Zachwyt kibiców wzbudziła ponad setka dzieci, dzielnie walczących do ostatnich metrów etapu. Wieczorem, po zakończeniu pierwszego dnia zawodów, odbyła się odprawa techniczna, w trakcie której uczestnicy Gwiazdy Mazurskiej mieli możliwość porozmawiać ze znakomitym kolarzem i organizatorem cyklu Mazovia MTB Marathon - Cezarym Zamaną.

Drugi dzień zawodów przywitał uczestników słoneczną pogodą. Na starcie w okolicach stadionu miejskiego w Olecku stanęło 351 zawodników. Na dystansie Hobby zwyciężył Łukasz Wojda przed Patrykiem Bałdygą i Albertem Karolonkiem. Dystans Mega padł łupem Artura Mioduszewskiego, a kolejne miejsca zajęli Sebastian Gołaszewski i Adrian Jusiński. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa OCT OSTROŁĘKA CYCLING TEAM.


Zadowoleni uczestnicy rowerowych zmagań w Ełku.

Trasy ostatniego, poniedziałkowego etapu zawodów prowadziły ponownie dookoła Ełku. Wypoczynkowy charakter imprezy można było odczuć na każdym kroku. Rodziny kolarzy oraz kibice, korzystając z usytuowania startu nad jeziorem Selment Wielki, tłumnie wylegli na plażę, skąd obserwowali poczynania zawodników. Wszyscy dopingowali 316 śmiałków, który postanowili zmierzyć się z trasą ostatniego dnia zawodów. Na dystansie Hobby pierwszy na metę dotarł Łukasz Wojda, uzyskując czas 14 minut i 29 sekund. Zwycięzcą dystansu Mega został Sebastian Gołaszewski z czasem godzina 49 minut 41 sekund.

Po dotarciu ostatnich zawodników na metę etapu, odbyła się oficjalna ceremonia wręczenia nagród. W klasyfikacji generalnej zawodów zwyciężył Adrian Jusiński. Drugie miejsce zajął Daniel Pepla, a na najniższym stopniu podium stanął Sebastian Gołaszewski. Wśród dziewcząt do lat 13 zwyciężyła Magda Kudrawiec, przed Moniką Graczewską i Agatą Marcinkiewicz. Na najwyższym stopniu podium wśród chłopców stanął Patryk Bałdyga. Na kolejnych miejscach uplasowali się Łukasz Wojda i Mateusz Głowik. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn wygrała ekipa KLIWER BIKE TEAM - ELITA, a w miksie - MTB EŁK/PROSTKI III. Pełna lista wyników zawodów znajduje się na stronie http://www.mazoviamtb.pl/indexgwiazda.php?news=6.

Po zakończonej dekoracji zawodników, organizator Mazovia MTB Marathon Cezary Zamana powiedział: – Kolejna runda Mazovia MTB Marathon okazała się wielkim sukcesem. Do Ełku zjechało 866 zawodników, spośród których 316 wystartowało we wszystkich trzech etapach. Ponad 50 dzieci jechało przez trzy dni, walcząc na równi z dorosłymi, dlatego należą im się szczególne słowa uznania. Dziękuję również wszystkim, którzy byli częścią tego przedsięwzięcia. Pogoda nam dopisała, co było widać zarówno na trasie, jak i okolicznych plażach. W porównaniu do ubiegłego roku, liczba uczestników wzrosła niemal o połowę, co jest dla nas znakiem, że idziemy w dobrym kierunku. Chcemy w ten sposób promować nie tylko sportową rywalizację, ale również zdrowy styl życia i turystykę rowerową. Nie bez powodu mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Mam nadzieję, że wszyscy spotkamy się na kolejnych zawodach, które odbędą się już 28 sierpnia w Skarżysku-Kamiennej. Serdecznie zapraszam!

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL