R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902391 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Życzenia z Wielenia dla całej Polski

 

Spotykamy się 14 września 2013 roku
na jubileuszowych, dziesiątych Michałkach


Na zdjęciu od lewej: Jolanta Kaczmarek, Hanna Forbrych, Ewelina Michałowska, Radosław Janecki, Rafał Lala, Sławomir Szymczak, Jolanta Ściegienna, Jarosław Paszczyński, Katarzyna Sobek, za nią Małgorzata Paszczyńska, Anna Jędrzejowska, Radosław Szwajcer, Magdalena Banach (+ dzieciaczek) i pośrodku siedzi Mikołaj - Tomasz Kaczmarek.

To jest niezwykle solidna drużyna z Wielenia nad Notecią. Kochają swe miasto nad wyraz i od 2004 roku organizują w nim Michałki - maratony MTB o ogólnopolskim zasięgu. Kapitanem jest Tomasz Kaczmarek, lekarz i pasjonat rowerów.

Z każdym rokiem przyjeżdża do tego wielkopolskiego miasteczka, na północy naszego regionu, coraz więcej ludzi, którzy trudzą się i mozolą na niełatwych trasach maratonu MTB. W roku 2013 taka impreza odbędzie się po raz dziesiąty. Ładny to będzie jubileusz, gdyż jest to najstarszy maraton na rowerach górskich w naszym regionie.

Jego główny organizator Tomasz Kaczmarek, lekarz stomatolog, zgromadził wokół siebie ludzi nie do zastąpienia: nauczycieli, ludzi władzy, finansów, społeczników. Wszyscy oni zgodnie mu pomagają w organizacji imprezy, która nabrała już kultowego wymiaru. Liczbą uczestników, rozmiarami nagród, głośnymi nazwiskami polskiego MTB (Magdalena Hałajczak, Andrzej Kaiser, Bartosz Banach).

W roku 2013 dziesiąta edycja odbędzie się, jak zawsze, we wrześniu - czternastego. Tomasz Kaczmarek i jego team przygotowują na jubileusz niespodziankę: startujący ruszą ze Stadionu Miejskiego im. Józefa Noijego na trasę rywalizacji i na tym sportowym obiekcie będą kończyć jazdę. Zaskoczeniem jest to, że pojadą tym razem w drugą, przeciwną stronę. Informuję o tym jako pierwszy. Jako moderator imprezy z mikrofonem w ręku (od pierwszego maratonu MTB), dla którego Wieleń i idealna współpraca z Tomaszem Kaczmarkiem i jego zgraną drużyną jawi się jako ważna część mej dziennikarskiej i rowerowej pasji.

Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL