R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878621 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę maraton MTB w Dolsku

 

Zapowiada się wielka impreza kolarstwa górskiego


Przed rokiem, 21 kwietnia 2013, maraton MTB w Dolsku na dłuższym dystansie wygrał Kornel Osicki.
Fot. Piotr Kurek

Za dwa dni, 13 kwietnia, w Dolsku odbędzie się maraton MTB. Jego uczestnicy rywalizować będą na dwóch dystansach - 36 km i 72 kilometrów. Jako że będzie to pierwsza duża impreza w tej specjalności kolarstwa górskiego w Wielkopolsce, na starcie stanie zapewne ponad 500 kobiet i mężczyzn. A może i więcej...

Dolsk od kilku już lat gości maratończyków MTB. Tak było w roku 2010 i trzech następnych latach - 2011, 2012 i 2013. Ścigali się tutaj, między innymi, Maja Włoszczowska i Marek Galiński, by ograniczyć się do wymienienia dwóch nazwisk najwybitniejszych przedstawicieli polskiego kolarstwa górskiego.

– Trasa w tym roku będzie ciekawa i interesująca dla maratończyków MTB. Ruszą honorowo o godzinie 11.00 (ci z Mega) na terenie ośrodka Villa Natura przy ulicy Podrzekta 3, dojadą do drogi wojewódzkiej, gdzie nastąpi start ostry - mówi Wojciech Gogolewski, jeden z organizatorów imprezy w Dolsku. – Startujący na Mini rozpoczną pedałowanie pół godziny później.

Meta znajdować się będzie na terenie ośrodka Villa Natura. Dystans Mini liczy 36 kilometrów, ci z Mega pokonają 72 kilometry.

Gospodarzem imprezy jest Karolina Mróz, która szefuje ośrodkowi Villa Natura. W kwietniu 2010 startowało tutaj w maratonie MTB Grzegorza Golonko prawie tysiąc kobiet i mężczyn, przed rokiem prawie 500. Można być bardziej niż pewnym, że tegoroczni maratończycy będą dobrze się czuli przed startem i po jeździe na terenie kompleksu wypoczynkowego, którym kieruje Karolina Mróz.


Kibiców przed rokiem w Dolsku nie brakowało.

Fot. Piotr Kurek

W organizację imprezy zaangażowany jest Witold Opielewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku. To dla niego kolejna duża impreza kolarska. Przed prawie pięcioma laty, w czerwcu 2009 roku, właśnie w Dolsku współorganizował Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, przed trzema laty w Śremie pomagał działaczom Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów w przeprowadzeniu Mistrzostw Polski mastersów w kolarstwie szosowym. To także współorganizator wyścigów szosowych na trasie Dolsk- Borek Wielkopolski i Borek Wielkopolski - Dolsk.

Jest dyrektorem M-GOSiR w Dolsku od lipca 2000 roku. Zorganizował dziesiątki imprez sportowych, w tym także kolarskich. Zna okolice jak rzadko kto i maratończycy zapewne 13 kwietnia docenią to, że trasa zmagań będzie poprowadzona w ładnym terenie. By pokazać w pełni urodę Dolska i jego okolic - krainy dziesięciu jezior. I miejsca, gdzie od połowy lat 90. XX wieku w dużym stopniu formowało się oblicze polskiego kolarstwa za sprawą Wojciecha Mroza i jego zaangażowania w ten piękny rodzaj sportu.

Bike Cross Maraton Wielkopolska Gogol MTB 2014

Organizator: Urząd Miasta i Gminy Dolsk, Ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec
Gdzie: Dolsk - Villa Natura, ul. Podrzekta 3
Start: godzina 11 - dystans Mega, godzina 11.30 - Mini. Biuro zawodów czynnne w niedzielę od godziny 8. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 36 km, Mega - 72 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl

Krótki komentarz

Maraton MTB w Dolsku będzie pierwszą na dużą skalę imprezą kolarstwa górskiego w tym roku w Wielkopolsce. Myślę, że nie zabraknie tam za dwa dni nikogo z naszego regionu, kto kocha jazdę i szlachetną rywalizację na rowerach górskich.

Jedziemy do Dolska, by się po łagodnej zimie zobaczyć i porywalizować. Wyścigowo i rodzinnie. Spotykamy się na terenie ośrodka Villa Natura, dokąd zapraszają Karolina Mróz, burmistrz Henryk Litka, Witold Opielewicz i Wojciech Gogolewski.

Wiem, że będzie ludnie, choć nie jestem w stanie teraz precyzyjnie określić, ile osób zechce zjawić się w sercu krainy dziesięciu jezior. Aleksander Dorożała, Michał Kowalczyk, Jakub Najs, Bartosz Kołodziejczyk, bracia Michał i Paweł Górniakowie, bracia Sebastian i Sylwester Swatowie, silny Agrochest Team, otóż wszyscy oni swym sportowym poziomem gwarantują emocje na najwyższym poziomie. Z drugiej strony, serdecznie zostaną powitani i ci, którzy zapiszą sobie datę 13 kwietnia 2014 jako dzień debiutu w maratonie MTB.

W niedzielę jedziemy do Dolska. Ścigać się, rywalizować, miło spędzić czas. I także pokazać, że wielkopolskie MTB rozwija się, trzyma najwyższy sportowy poziom i przyciąga nowych entuzjastów kolarstwa górskiego.

                                                                         Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL