R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41689037 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zaczynamy 29 marca w Rydzynie

 

Jedenasty sezon cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB– Zaczynamy w niedzielę 29 marca w Rydzynie. Mam nadzieję, że nic już nie zakłóci naszych intensywnych przygotowań do jedenastego sezonu cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Zapraszamy do zjawiskowego miasteczka pod Lesznem na sportową rywalizację fanów kolarstwa górskiego z całej Polski - mówi Joanna Balawajder, koordynatorka od czterech lat tego rowerowego przedsięwzięcia.

Zamieszanie. – W minionych dwóch miesiącach ustalaliśmy terminy i miejsca naszych zawodów. Pierwotnie miało ich być jedenaście: pięć w Lubuskiem, cztery w Wielkopolsce i dwa na Dolnym Śląsku. Decyzja wojewody lubuskiego o zakazie wejścia do lasu (walka z ASF, afrykańskim pomorem świn), podjęta na koniec roku 2019, zmusiła nas do szukania nowych lokalizacji w Wielkopolsce. W ten sposób na liście znalazły się miasta znane z rozgrywania maratonów MTB: Żerków, Wyrzysk i Chodzież. Na szczęście, wojewoda lubuski uchylił ten zakaz, co spowodowało, że można było wrócić do pomysłu przeprowadzenia imprez w Sulechowie, Żarach, Krośnie Odrzańskim i Nowej Soli. Wypadł dolnośląski Jakubów, ostatecznie w sezonie 2020 organizujemy 12 wyścigów - podkreśla Joanna Balawajder. I dodaje: – Nie ukrywam, że to decyzyjne zamieszanie kosztowało nas, organizatorów, wiele nerwów i dodatkowej pracy. Mamy nowe miejsca: Rawicz, Pniewy, Wyrzysk, Chodzież i Kliczków, które, jak sądzę, przypadną do gustu maratończykom.

Rydzyna. To już kolejny rok, gdy inauguracja sezonu wypada w Rydzynie. – Zawsze dotąd świeciło startującym i organizatorom słońce, była też bardzo dobra frekwencja. Burmistrz miasta Konrad Malcherek zapewnia, że tak i też będzie w dniu 29 marca 2020 - to słowa pani koordynator.

Dystanse.  W tym roku normy kilometrów dla trzech głównych dystansów ustalone zostały w przedziałach: Giga - 55-70 km, Mega - 35-45 km i Mini - od 20 do 25 kilometrów. W pięciu miejscowościach (Rydzyna, Sulechów, Krosno Odrzańskie, Żerków i Wolsztyn) zostanie przeprowadzona rywalizacja na dodatkowym dystansie Fun - 10 km. To możliwość startu dla tych osób, które przyjeżdżają na zawody, towarzyszą mężom i synom, żonom i córkom, a teraz będą miały okazję skosztować odrobinę sportowego ścigania i poznania ładnych okolic. Pierwsze szóstki (kobiety i mężczyzni) otrzymają medale. W tych pięciu miejscowościach będą miały okazję ścigać się także dzieci do lat 10, cztery kategorie wiekowe.

Sektory startowe. Na każdych zawodach będzie ich osiem. W zerowym ustawią się zawodniczki i zawodnicy elity (z licencjami) startujący na najdłuższym dystansie, w pierwszym pozostali z dystansu Giga. Na podstawie wyników z poprzedniego sezonu, na czele stawki znajdzie się najlepsza piętnastka - dziesięć minut przed startem. Tak będzie w Rydzynie. W każdych kolejnych maratonach pierwszą piętnastkę stanowić będzie najlepsza 15 z poprzedniej imprezy. W sektorach 2-6 ustawiać się będą startujący na dystansach Mega i Mini, od 100 do 150 osób w każdym sektorze. Sektor 7 będzie przedostatnim, najbardziej pojemnym. Prawo do ustawienia się na czele sektora 2 będą mieli w Rydzynie najlepsi z sezonu 2019 (15 z Mega i 10 z Mini). Nowością w tym sezonie będzie to, że trasę Mini lub Mega można będzie wybrać w trakcie jazdy. Rywalizować będą, jak w poprzednich latach, młodzicy na trasie od 6 do 12 km - sektor 8. I za nimi startujący na trasie Fun tylko w pięciu miastach. 

Klasyfikacja generalna. Na cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020 złoży się 12 maratonów. Do klasyfikcji generalnej liczyć się będzie siedem imprez. W czterech miastach - Żary, Wyrzysk, Żerków i Chodzież - będzie można zdobywać punkty w klasyfikacji górskiej DT4YOU na dystansach Giga i Mega. Tak jak w latach ubiegłych, najlepsze zawodniczki elity (pięć) i najlepsi zawodnicy elity z trasy Giga (dziesięć) na każdej edycji otrzymują premie finansowe. W tym roku najlepsi z dystansu Mini, panie i panowie, będą nagradzani jak ci z Mega i Giga - vouchery zakupowe do wykorzystania w Dobrych Sklepach Rowerowych. 

Medale pamiątkowe. Na każdych zawodach będzie można otrzymać medal pamiątkowy. Będzie ich łącznie 12, które po zakończeniu cyklu połączone w całość stanowić będą artystyczną pamiątkę (piramidka kompletu zębatek i medal finishera). By tak się jednak stało, trzeba za każdy medal zapłacić, minimum 9 dni przed zawodami. Każdy kto przejdzie siedem maratonów i pojawi się na finale w Wolsztynie otrzyma pamiątkową koszulkę.

Kaczmarek Electric Team. W tym roku zadebiutuje w sportowej rywalizacji ekipa firmy Kaczmarek Electric. Poza prezesem Cezarym Kaczmarkiem stanowić ją będą pracownicy wolsztyńskiego oddziału znanej firmy oraz z innych rejonów kraju. Ta dziesiątka będzie ładnie ubrana w zielone stroje, które są obecnie szyte. Oczywiście, że startować będzie w cyklu Euro Bike Kaczmarek Electric Team, kierowany przez Piotra Pawlaka. To dwie różne druzyny.

Organizatorzy. Na czele sztabu stoi już czwarty rok Joanna Balawajder, entuzjastka rowerów od lat. Wspierają ją Olga Horeluk, Tomasz Smolak i Jacek Tomczak. Tegoroczny cykl został zgłoszony do Polskiego Związku Kolarskiego. Pomiaru czasu dokonywać będzie firma Domtel Sport. Z mikrofonem w ręku przez cały cykl blisko fanów MTB i kibiców będzie autor tych słów.

                        Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL